English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Sprawdzenie poprawności działania układów

#1 Sprawdzenie poprawności działania układów


da krzysztof000 10 maggio 2022, 10:28
Witam,

Czy można np. sprawdzić miernikiem czy dany kondensator z dawcy płyty działa i przewodzi, aby wykorzystać do płyty, którą chcę się naprawić?

Czy można sprawdzić miernikiem czy dany element na płycie głównej został przeze mnie prawidłowo wlutowany np. kondensator, cewka czy rezystor? Jakie wartości na mierniku ustawić do takiego sprawdzenia?

Re: Sprawdzenie poprawności działania układów


da Google Adsense [BOT] 10 maggio 2022, 10:28

#2 Re: Sprawdzenie poprawności działania układów


da clops35 10 maggio 2022, 12:00
krzysztof000 ha scritto:Czy można np. sprawdzić miernikiem czy dany kondensator z dawcy płyty działa i przewodzi, aby wykorzystać do płyty, którą chcę się naprawić?
Jeżeli kondensator przewodzi tzn że jest uszkodzony. Kolego musisz zacząć od podstaw co to jest kondensator, jak działa, w jakim celu się go stosuje, itp. Zajrzyj tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Kondensator to temat rzeka.
Zabrałeś się za naprawę tak skomplikowanych płyt post236339.html#p236339
krzysztof000 ha scritto:Czy można sprawdzić miernikiem czy dany element na płycie głównej został przeze mnie prawidłowo wlutowany np. kondensator, cewka czy rezystor?
Sprawdza się wizualnie.

Re: Sprawdzenie poprawności działania układów


da Google Adsense [BOT] 10 maggio 2022, 12:00

Chi c’è in linea

Visitano il forum: Nessuno e 1 ospite

_______________________________
Tutti i diritti riservati. È severamente vietata la copia non autorizzata del contenuto di questo sito Web o di qualsiasi sua parte.
Eventuali marchi, nomi di società, prodotti o servizi pubblicati su questo sito Web appartengono ai legittimi proprietari, sono protetti da copyright e utilizzati solo a scopo informativo.