• Lenovo g50-45 klucz Windowsa

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez luielektr 18 września 2023, 13:30
Witam.
Laptopa na płycie NM-A281 z uszkodzonym BIOS'em. Mam problem z przeniesieniem klucza Windowsa.
Oryginalny BIOS to v1.07, nowy wyciągnięty z pliku ze strony Lenovo to v2.06. Dane DMI udało mi się przerzucić mimo, że nie znajdowały się one przy znacznikach "LENV" itp. lecz od offsetu 00726000.
Obrazek
Z kluczem mam już problem ponieważ obszar w wersji v2.06 jest przesunięty o kilka bajtów w porównaniu do v1.07.
Obrazek
Wklejałem WinK od tego samego offsetu, przesuwałem o kilka batów lecz za każdym razem w BIOS'ie wypisuje
Obrazek
Czy wie ktoś od którego offsetu w wersji v2.06 BIOS'u powinien zaczynać się klucz?

Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez Google Adsense [BOT] 18 września 2023, 13:30

#2 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez marcinmarcin 18 września 2023, 14:41
A wklejałeś klucz z tym ciągiem przed?
01 00 00 00 00 00 00 00 01 00 00 00 00 00 00 00 1d 00 00 00

#3 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez luielektr 18 września 2023, 15:29
Tak, całość.

#4 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez ctro 18 września 2023, 20:51
Najlepiej jak znajdziesz taką samą wersję bios. W nowszych wersjach często przerabia9li bloki i miejsca odwołań do klucza bios.
Kiedyś na stronie lenovo były dostępne wszystkie wersje, nawet te stare. Widzę, że już usmiercili to dla starszych laptopów.

#5 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez luielektr 18 września 2023, 22:06
Jakbym miał taką samą wersję BIOS'u to sprawę bym dawno rozwiązał.

#6 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez michalmwp 19 września 2023, 01:02
Zrób tak jak radzi kolega ctro. Poszukaj wsadu w którym klucz jest w tym samym miejscu (jest taki, ja bez problemu znalazłem). Przekopiuj niezbędne dane a na koniec zrób upgrade instalatorem do wersji 2.06. To jest płyta na AMD więc nie ma me-regionu. Wrzucasz ściągnięty wsad i jeśli nie ma innych uszkodzeń (np APU) to ma działać.

#7 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez luielektr 19 września 2023, 09:22
To jeżeli znalazłeś to podaj w którym miejscu zaczyna się klucz bo będziemy bezproduktywnie ciągnąć tą dyskusję w nieskończoność... pewnie w necie jest gdzieś taki BIOS i jakbym znalazł odpowiedni to chyba bym nie musiał zakładać wątku, ale zadałem pytanie tutaj.

Niestety, wgranie jakiejkolwiek wersji BIOS'u z już dołączonym kluczem nie pomaga. Wciąż w BIOS'ie informacja NO DPK. :evil:
We wszystkich wersjach BIOS'u klucz zaczyna się od tego samego offsetu.

#8 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez michalmwp 19 września 2023, 13:20
Czy jesteś pewien że laptop ma licencję na Win? Możesz podać jego S/N, najlepiej ten wyświetlany na ekranie?

#9 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez luielektr 19 września 2023, 15:38
Na spodzie jest naklejka, a w oryginalnym wsadzie klucz. S/N wyśle w wiadomości prywatnej. To co jeszcze zauważyłem to to, że w BIOS'ie wiersz MTM ma wartość INVALID. Tak było na każdym działającym wsadzie.

#10 Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez dittos 29 listopada 2023, 17:11
luielektr napisał(a):Witam.
Oryginalny BIOS to v1.07, nowy wyciągnięty z pliku ze strony Lenovo to v2.06. Dane DMI udało mi się przerzucić mimo, że nie znajdowały się one przy znacznikach "LENV" itp. lecz od offsetu 00726000.


A mógłbyś napisać na jakim offsecie kończą się dane DMI w tym wypadku?

Re: Lenovo g50-45 klucz Windowsa


przez Google Adsense [BOT] 29 listopada 2023, 17:11
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.