• Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego

#1 Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


przez janstop84 21 grudnia 2021, 20:19
Witam. Na laptopie Lenovo ThinkPad T 450 mam zainstalowany Windows 10 i Linux Mint 20.2. Na Winodows 10 przy każdym włączeniu czas jest przestawiony o godzinę w tył np: jest godzina 13:45 a na niem jest 12:45. Problem nie występuję na Linuxie. Ten sam problem mam na starym laptopie z tym ,że tam jest WindowsXP i Linux Mint. Ma ktoś jakis pomyłs co z tym zrobić? Próbowałem zmieniać serwery do synchronizacji czasu ale nic to nie daje.

Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


przez Google Adsense [BOT] 21 grudnia 2021, 20:19

#2 Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


przez psikus123 21 grudnia 2021, 22:57
Sprawdź ustawienie strefy czasowej.

#3 Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


przez janstop84 22 grudnia 2021, 07:15
Strefa czasowa jest dobrze ustawiona.

#4 Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


przez ctro 22 grudnia 2021, 09:31
Wejdź w ustawienia zegara, odznacz i zaznacz ponownie "automatyczne ustawienie czasu". Powinien wskoczyć prawidłowy czas, ale rozumiem, że mimo to po resecie znowu wraca jakby do złej strefy czasowej?

Postaw hotspot z telefonu i ustaw automatyczne łączenie laptopa z nim i zobacz czy na takiej sieci czas pokaże poprawnie.
Być może masz w routerze jakieś dziwne ustawienia czasu. Na starym tp-linku tak miałem i po zmianie na routerze dopiero ustawienia zegara działały OK.

Re: Windows 10 problem z snchronizajcją zegara systemowego


przez Google Adsense [BOT] 22 grudnia 2021, 09:31

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.