English Polski Русский
FORUMDESC_ALL_OTHER_REPAIRS

#1 Spalona żarówka LED - identyfikacja elementu i szukanie zamiennika.

przez bpjl 15 kwietnia 2019, 15:30
Witajcie.

Mam kilka żarówek, samochodowych, LED. Odpowiedniki H7. Według producenta (zapewne jakiś poczciwy Chińczyk) zakres zasilania wynosi 8-48V. Po podłączeniu w ciężarówce (instalacja 24V) z dwóch sztuk poszedł dym. Pozostałych nawet nie próbowano podłączać.

W obu przypadkach po rozebraniu okazało się że spalił się element oznaczony jako 66CL. Podejrzewam że to jakiś sterownik prądowy albo coś takiego jednak nie znajduję tego nigdzie w sieci.

Obrazek Obrazek

To zdjęcia z rozebranej sprawnej żarówki. W tych spalonych te elementy po prostu wypaliły się w pył. Zastanawiam się czy da się naprawić te żarówki jeszcze.

Ostatnio miałem w rękach inne żarówki, w których Chińczyk przy zakresie zasilania do 35V dał elektrolity na 25V. W ciężarówce, przy napięciu ładowania lekko ponad 27V, strzelały jak fajerwerki w sylwestra. Ciekawe czy przypadkiem tutaj też nie wlutowali podzespołu na niższe napięcie bądź prąd niż jest potrzebny.

Re: Spalona żarówka LED - identyfikacja elementu i szukanie zamiennika.

przez Google Adsense [BOT] 15 kwietnia 2019, 15:30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.