English Polski Русский
FORUMDESC_GSM_SMARTPHONE_PDA_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung SM-J730F/DS po zalaniu, po kilku mkinutach restartuje się.

przez jacekczel 30 listopada 2018, 11:30
Na stole jak w tytule samsung. Wylądował w WC i tak później przeleżał pół roku w szufladzie. Przy okazji rozbity wyświetlacz. Samsung został rozebrany gniazdo baterii było skorodowane - zostało przelutowane oraz kilka miejsc widocznych po wilgoci wyczyszczone. Po czyszczeniu telefon uruchomił się. Podmieniłem baterie i wyświetlacz, który jest jeszcze nie wklejony. Telefon po kilku minutach resetuje się i włącza ponownie- tak w koło. proszę o sugestie co sprawdzić. Oznaczenie na płycie: SM-J730FM/F/GM/G/K/S/L.

Re: Samsung SM-J730F/DS po zalaniu, po kilku mkinutach restartuje się.

przez Google Adsense [BOT] 30 listopada 2018, 11:30

#2 Re: Samsung SM-J730F/DS po zalaniu, po kilku mkinutach restartuje się.  [ROZWIĄZANY]

przez Lesio23 1 grudnia 2018, 11:18
proszę o sugestie co sprawdzić.

Sprawdzić na razie nic.

gniazdo baterii było skorodowane - zostało przelutowane oraz kilka miejsc widocznych po wilgoci wyczyszczone.

Wszystkie skorodowane, zalane elementy muszą być bezwzględnie wymienione na nowe/sprawne. Inaczej będzie się działo tak jak teraz u Ciebie.

#3 Re: Samsung SM-J730F/DS po zalaniu, po kilku mkinutach restartuje się.

przez jacekczel 6 grudnia 2018, 14:15
Dzisiaj przy oglądaniu zauważyłem, że albo ja przy czyszczeniu zrzuciłem 4 elementy lub ktoś wcześniej. Proszę o sugestie co tam wlutować. elementy są koło gniazda zasilania usb. W załączeniu zdjęcie.
Obrazek

Re: Samsung SM-J730F/DS po zalaniu, po kilku mkinutach restartuje się.

przez Google Adsense [BOT] 6 grudnia 2018, 14:15

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.