• PS4 Slim SAD-002 nie czyta płyt

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 PS4 Slim SAD-002 nie czyta płyt


przez techdoktor 10 kwietnia 2024, 14:39
Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać jako, że to pierwszy mój wpis na forum

Problem z konsolą ps4 slim SAD-002 :
-Wciąga płyte
-Nie rozpoznaje płyt
-Przechodzi aktualizacje

Do tej pory sprawdziłem wszystkie bezpieczniki wokół układu renesans, po termowizją zbadałem jak zachowuje się płyta podczas pracy, nie widać oznak błędnego działania.

Konsole wcześniej ktoś czyścił i przy składaniu przytrzasnął taśme od silnika rozkręcającego płytę.

A teraz hit, który wprawił mnie w niemałe zakłopotanie. Na samym początku konsola nie przechodziła aktualizacji, po wstępnym pomiarach i złożeniu konsoli w całość na odpiętym napędzie przeszła aktualizacje( wcześniej wyskakiwał typowy błąd napędu ce-35888-2). po aktualizacji konsola zaczęła czytać płyty na starym napędzie przez chwile było okej potem problem znów powrócił, zamówiłem nowy napęd- ta sama sytuacja co wcześniej.
Jeśli ktoś jest w posiadaniu boardview do tej konkretnie płyty, bądź ma wiedze skąd ten objaw prosiłbym o pomoc.

Re: PS4 Slim SAD-002 nie czyta płyt


przez Google Adsense [BOT] 10 kwietnia 2024, 14:39

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.