• dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?


przez bobert 17 lutego 2012, 00:14
Witam
Mam 2 takie karty, różnych producentów z identycznymi artefaktami. Wygląda mi to na uszkodzenie pamięci VRAM. Chciałem zapytać czy ktoś mógłby to potwierdzić ? Jeszcze lepiej gdyby umiał wskazać które :D
Obrazek

Obrazek

Re: dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?


przez Google Adsense [BOT] 17 lutego 2012, 00:14

#2 Re: dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?


przez PureEvil 17 lutego 2012, 15:55
Robiłeś przynajmniej na 1 karcie reballing GPU ?

GF9800 z natury strasznie się grzeją mają duży pobór prądu więc warunki idealne aby zimne luty pod GPU powstały...

#3 Re: dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?


przez bobert 17 lutego 2012, 17:49
Na jedne zrobiłem reballing- bez zmian.

#5 Re: dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?


przez bobert 17 lutego 2012, 20:46
Temat czytałem. Niestety nie spotkałem się z boardview do kart graficznych. Chodzi mi o to, że na jednej i drugiej karcie paski są dokładnie w tym samym miejscu, i czy świadczy to o uszkodzeniu tych samych kości (na jednej i drugiej karcie), czy to po prostu przypadek.

#6 Re: dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?


przez willyvmm 17 lutego 2012, 21:22
Dwa identyczne uszkodzenia - vram bym raczej wykluczył i szukał w fizycznym uszkodzeniu/wadzie laminatu/chipa.

#7 Re: dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?


przez DjDave 18 lutego 2012, 00:01
Miałem kilka radeonów 4850 (chyba z 8 szt.) z identycznymi paskami. Reballing załatwił sprawę, jednak nie jestem pewien czy to uszkodzenie BGA, czy może podgrzanie je postawiło. Myślę że to było BGA, bo niektóre pady w tych kartach są bardzo małe a wady takiej jak nV chyba nie mają. W każdym bądź razie VRAM nie ruszałem.
TUTAJ co nieco o VRAM.

#8 Re: dwie sztuki 9800gt 512MB artefakty - uszkodzony VRAM ?


przez bobert 18 lutego 2012, 15:47
Jedna z kart po reballingu nie działa poprawnie, w drugiej zrobiłem reflow i artefakty zniknęły. Pisząc o uszkodzeniu VRAM zasugerowałem się regularnymi pasami na ekranie. Tak jak sugerował kolega willyvmm, w karcie w której zrobiłem reballing, prawdopodobnie jest uszkodzony rdzeń lub laminat. Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.