• Program do projektowania PCB.

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain the brief description of problem.
  2. Topic message should contain the extended description of problem and, the question.
  3. It is not allowed to post the attachments with complete documentations or BIOS files nor linking to any 3rd party websites hosting such files. It is only allowed to post the small portion of the documentation (up to one page per post).
  4. You can only describe one problem per topic. For each another problem you should open a new topic.
  5. It is strictly forbidden to ask for any kind of documentation or BIOS file. For such requests please use the DOCUMENTATION & BIOS/EFI REQUEST subforum.
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 Program do projektowania PCB.


by klarus 30 May 2011, 14:10
Witam.

Nie wiem czy pisze w dobrym dziale ale tak jak w temacie, mógłby ktoś polecić jakiś program do projektowania obwodów drukowanych. Chodzi o nie duże projekty takie jak np. SPI flash programmer itp.
Dobrze by było gdyby miał tez w bibliotekach elementy w smd. Nie mam na myśli oczywiście takich programów jak Altium itp ;) .

Pozdrawiam

Re: Program do projektowania PCB.


by Google Adsense [BOT] 30 May 2011, 14:10

#3 Re: Program do projektowania PCB.


by AdamStar 30 May 2011, 14:47
Również polecam Eagle, jest bardzo prosty w obsłudze i ma nie najgorszą bazę elementów.

#4 Re: Program do projektowania PCB.


by Robgie 30 May 2011, 14:48
Ja swoje robię w Eagle

#5 Re: Program do projektowania PCB.


by bull475 30 May 2011, 14:56
Eagle, Protel, Circuit Maker.
Do symulacji prostych układów Electronics Workbench

#6 Re: Program do projektowania PCB.


by adam1114 30 May 2011, 15:18
Eagle lub Protel, choć widziałem dość potężne projekty wykonane w niby prostym Eaglu, więc polecam.

#7 Re: Program do projektowania PCB.


by klarus 30 May 2011, 17:25
Witam ponownie.


Dziękuję wszystkim kolegom za zainteresowanie. Ściągnąłem wg zaleceń Eagle i muszę powiedzieć po wstępnych oględzinach ze ma wszystko co mi będzie na razie potrzebne. Natknąłem się wczoraj tez na dosyć fajny program ISIS Proteus ale niestety tylko demo. Licencja jest dosyć droga wiec na początek Eagle w zupełności mi starczy. Miałem tez przyjemność pracować na Altium demo no ale czas próby się skończył i teraz szefostwo się zastanawia na zakupem pełnej licencji. Koszt troszkę kosmiczny bo 4000£. Ale jak wspomniałem wyżej Eagle powinien mi na początek wystarczyć. Od czasu do czasu muszę zrobić jakiś prototyp i zaczęło już mnie wkurzać budowanie w pająku albo na płytkach z dziurami. Tym bardziej ze wykonanie płytki to na dzień dzisiejszy żadna filozofia.
Jeszcze raz wszystkim dziękuje i pozdrawiam

#8 Re: Program do projektowania PCB.


by willyvmm 30 May 2011, 17:28
Przyjrzyj się jeszcze DesignSpark. Dość nowy program całkowicie za darmo.

This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.