Jak będziesz na "wariata" działać, to jest większa szansa, że tą płytę całkowicie uszkodzisz, zamiast naprawić. Bez czyszczenia ME możesz zbrickować PCH i może być koniec zabawy.
Zrób kopię oryginalnych biosów do osobnego folderu. Na koniec 8mb pliku wgraj przez wklejenie w hex editor zawartość 4mb kości.
Zapisz 12mb plik i odpal go w UEFItool NE. w descriptor region będziesz miał VSCC table z listą aprobowanych kości BIOS - takiego rodzaju white listy, z którą płyta główna na pewno się dogada.
Najlepiej zrób to na swoim wsadzie BIOS.
Tu masz przykład z Dell E5250, ale u Ciebie może być inaczej.

Najlepiej, abyś wgrał swój stary wsad i jeszcze raz sprawdził napięcia, czy są takie same, jak z przed ściągania cewek. Będziesz wtedy pewny, czy masz ponownie wszystkie wymagane napięcia oraz czy zachowanie płyty jest takie samo, jak wcześniej, przed podmianą BIOS. Jest zawsze ryzyko, że przez przypadek coś zdjąłeś lub zduchnąłeś z płyty głównej.
Jeśli zachowanie będzie takie samo, to jest szansa, że obecnie wgrany, nowy BIOS nie jest po prostu kompatybilny. Czasami tak się dzieje, że niby mamy tą samą płytę kodową, podobną obsadę, a wsad nie podnosi płyty.