English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Serwer SMTP phpXmail zainstalowany na serwerze QNAP TS-659 Pro+

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Serwer SMTP phpXmail zainstalowany na serwerze QNAP TS-659 Pro+


przez SebastianR 12 marca 2023, 17:53
Witam,

Rozpocząłem prace zmierzające do uruchomienia własnego serwera poczty w mojej sieci lokalnej.
Nie chcąc inwestować w kolejne urządzenie które musiało by pracować 24/7 jako maszynę "gospodarza" wybrałem właśnie serwer QNAP który robi w domu m.in za serwer multimediów ale do rzeczy:

Silnikiem serwera jest oprogramowanie Xmail w wersji 1.27. W serwerze po skonfigurowaniu (dodaniu domeny, utworzeniu skrzynki, ustawieniu przekierowań portów na routerze wszystko działa perfekcyjnie, poza jedną rzeczą z którą nie mogę sobie poradzić a mianowicie zmianą domyślnego portu SMTP z 25 na 587. Mój operator Internetu planuje wyłączenie portu 25 za około pół roku w związku z powyższym, jest ryzyko że nie będę już mógł wysyłać maili z mojego nowego serwera ;)

Przeczytałem chyba wszystkie wątki jakie udało mi się odnaleźć w Internecie odnośnie tego oprogramowania ale nie mogę zmusić Xmaila żeby wysyłał maile po 587. Zaznaczam też, że nie udało mi się znaleźć po SSH w samym QNAP-ie gdzie siedzi sam program żeby poszukać pliku konfiguracyjnego. Moja wiedza na temat systemów Linuxowych nie jest jeszcze zbyt duża, może ktoś będzie w stanie pomóc :) W jaki sposób wymusić na oprogramowaniu xMail wysyłanie maili za pomocą portu 587?

Pozdrawiam!
SebastianR

Re: Serwer SMTP phpXmail zainstalowany na serwerze QNAP TS-659 Pro+


przez Google Adsense [BOT] 12 marca 2023, 17:53
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.