• Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez slimak 13 września 2022, 19:48
Laptop do czyszczenia i zmiany dysku. System na HDD uruchamiał się z W7 Ultimate na pokładzie, aktywowanym. Dodatkowo otrzymałem od właściciela laptopa nieprzyklejoną etykietę COA W7 Ultimate z kluczykiem, myślałem, że tym użytym do aktywacji na HDD. Robota wykonana tylko system trzeba aktywować na SSD'ku, wprowadzam klucz z COA, aktywuj online i ... "Wpisz inny klucz produktu na potrzeby aktywacji". No więc użyłem opcji "Użyj automatycznego systemu telefonicznego do aktywacji". Cała procedura wykonana, identyfikator instalacji podany na infolinii i w słuchawce "Weryfikacja id instalacji była niemożliwa". Wkładam więc HDD wyciągam klucz programem z aktywowanej już wersji W7 Ulti i widzę, że klucz jest inny niż ten z etykiety. Wprowadzam zatem ten "wyciągnięty" klucz w W7 Ulti na SSD'ku, próbuję aktywować i "Wystąpił problem podczas próby aktywacji produktu Windows. Kod błędu 0xC004E003." Jakiś pomysł, bo nie wiem co powiedzieć właścicielowi.

Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez Google Adsense [BOT] 13 września 2022, 19:48

#2 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez ctro 13 września 2022, 20:55
Tam są 2 nr infolinii. Jeden jest chyba niekatywny, a dzwoniąc pod drugi przestyłają SMS do stronki aktywującej vivir cośtam - przechodziłeś tę procedurę (musisz dzwonić komórką)?

U mnie jedynym wyjściem było formatowanie dysku i wpisanie klucza przy zerowej instalacji, a i tak musiałem klucz z etykiety dodatkowo aktywować przez ten vivir otrzymany z infolinii.
Jeśli komputer domyślnie zaciąga np home, zamiast pożądanego pro, to w internecie jest instrukcja jak dodać do instalki USB plik wymuszającφy użycie nowego klucza.

Edit:
Uruchom CMD jako admin, wpisz:
wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

jeśli pokaże Ci klucz, to jest zintegrowany z BIOS, jeśli nie, to ten programik pewnie wyciąga Ci key z "licencji cyfrowej" z regedit.
W tym programie musisz zwrócić uwagę, bo inaczej są dekodowane klucze do Win7 włącznie, a inaczej od Win 8.

#3 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez slimak 14 września 2022, 16:48
Tam są 2 nr infolinii. Jeden jest chyba niekatywny, a dzwoniąc pod drugi przestyłają SMS do stronki aktywującej vivir cośtam - przechodziłeś tę procedurę (musisz dzwonić komórką)?

Pierwszy numer 00 800 121 1654 działa tylko ze stacjonarnego i tam można przeprowadzić procedurę aktywacji, co próbowałem jak pisałem. Drugi numer z komórki (22) 594 19 99, gdzie słyszysz powiadomienie, że "pomoc została przeniesiona online na adres help.microsoft.com, abyś nie musiał czekać ble ble ble". Nie kieruje do żadnego programu do aktywacji, można szukać informacji, ale sa tylko ogólne info.

Jeśli komputer domyślnie zaciąga np home, zamiast pożądanego pro, to w internecie jest instrukcja jak dodać do instalki USB plik wymuszającφy użycie nowego klucza.

Co znaczy zaciaga? Instaluję system zgodny z etykieta COA z odpowiedniego nośnika, nie posiadam płyty z wieloma wersjami. Etykieta COA na W7 Ulti, więc nośnik z W7 Ulti.

Uruchom CMD jako admin, wpisz:
wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

Wywala mi "ERROR: Decription = Invalid query"

#4 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez ctro 15 września 2022, 06:06
Przepraszam Cię, zmęczony już byłem i rozpędziłem się z opisem pod Windows 10..
Na infolinii klikasz praktycznie cały czas "1", jak pyta o kod błędu dajesz "2" i potem znowu same "1" i przysyłają sms do aktywatora vivir.

U mnie Win 7 poprawnie aktywował się przy czystej instalacji, pry zmianie klucza miałem problemy i nic nie skutkowało.

#5 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez slimak 16 września 2022, 19:54
"Na infolinii klikasz praktycznie cały czas "1", jak pyta o kod błędu dajesz "2" i potem znowu same "1" i przysyłają sms do aktywatora vivir."

A więc ... wybieram w oknie aktywacji kolejno
Użyj automatycznego systemu telefonicznego
Polska
Wybieram 22 594 19 99
Aby wyrazić zgodę na nagrywanie ... naciśnij 1, jeśli nie wybierz 2
Wybieram 2
Do użytku domowego naciśnij 1
Wybieram 1
W sprawie Xbox 1, surface 2, w przeciwnym wypadku 3
Wybieram 3
Wsparcie zostało przeniesione online dzięki czemu nie musisz czekać ... łącze help.microsoft.com

#6 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez ctro 16 września 2022, 19:56
Nie nie, dzwonisz pod 008001211654.
Numer razem z zerami. U mnie z komórki normalnie dzwoni. Wysłałem Ci na pw link.

#7 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez slimak 17 września 2022, 11:01
Tak widziałem na PW, wchodziłem jest komunikat "
Odnośnik wygasł Odnośnik nie jest już dostępny. Poproś o nowy odnośnik." Na 00800... dzwoniłem że stacjonarnego wcześniej, bo na kom. mam blokadę 0800 i tak jak pisałem podczas próby aktywacji po ID otrzymuje na końcu info "Weryfikacja id instalacji była niemożliwa".

#8 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez ctro 17 września 2022, 11:23
Spróbowałbym zainstalować od zera system od razu z prawidłowym kluczem.

#9 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez slimak 17 września 2022, 14:25
Robiłem 2 "czyste" instalacje dla obu kluczy. Zarówno na kluczu z etykiety jak i tym wyciągniętym softem instalacja poszła "do przodu" jednak po zalogowaniu w oknie aktywacja systemu Windows dla obu widniał komunikat "Wpisany klucz produktu Windows 7 Ultimate jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji". Z jedną różnicą w przypadku użycia klucza z etykiety COA w oknie Aktywacja systemu Windows jest dostępna opcja "użyj automatycznego systemu telefonicznego", natomiast dla wyciągniętego programowo tej opcji nie ma, ale jest inna "Skontaktuj się z firmą Microsoft, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu".

#10 Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez ctro 17 września 2022, 20:06
Spróbuj jescze w CMD jako admin wpisać:
SLUI 4

W Win 10 otwiera się dodatkowe okno aktywacji telefonicznej, w Win 7 nie jestem pewien

Re: Aktywacja przez telefon Windows 7 Ultimate - weryfikacja id instalacji niemożlia


przez Google Adsense [BOT] 17 września 2022, 20:06
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.