English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano
  • Konsola XBOX ONE X płyta M1037358-005 brak obrazu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Konsola XBOX ONE X płyta M1037358-005 brak obrazu


przez yasiu83 19 listopada 2021, 16:13
Cześć. Trafił do naprawy taki Xbox z w/w objawem. Zabezpieczenia ESD EG3 i EG4 przy porcie HDMI są ok. Na retimerze nie widzę żadnych zwarć do masy. Konsola normalnie startuje, kręci wentylatorem i słychać pracę dysku. Po ponownym wciśnięciu włącznika wyłącza się. Poprawiłem luty gniazda HDMI. Czyżby retimer się uszkodził?

Re: Konsola XBOX ONE X płyta M1037358-005 brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 19 listopada 2021, 16:13

#2 Re: Konsola XBOX ONE X płyta M1037358-005 brak obrazu


przez xamledyD 21 listopada 2021, 19:25
Witam.
Jeśli S.M.A.R.T. dysku jest w porządku, to w celach diagnostycznych podmiana układu "retimera" jest nieunikniona.
Pozdrawiam

Re: Konsola XBOX ONE X płyta M1037358-005 brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 21 listopada 2021, 19:25

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.