English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Oculus Quest 2 kontroler- identyfikacja komponentu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Oculus Quest 2 kontroler- identyfikacja komponentu


przez SPIOH1979 14 czerwca 2021, 16:06
Witam
Mam problem z kontrolerem wirtualnych gogli a mianowicie naprawiałem jeden z kontrolerów który był zalany cieczą i nie łączył się z goglami. Problemem była korozja na gnieździe anteny . Wszystko było by ok gdybym nie wkręcił w złe miejsce śruby przy skręcaniu kontrolera na jej drodze był chyba jakiś komponent który został zmiażdżony. Rozebrałem drugi (prawy działający prawidłowo )kontroler jednak w tym miejscu PCB wygląda trochę inaczej i w tym miejscu nic nie ma. Wydaje mi się ze w lewym który naprawiałem w tym miejscu coś było ale nie jestem pawiem nie mogę znaleźć żadnych zdjęci tej płytki żeby porównać proszę o pomoc w identyfikacji komponentu.

Obrazek

Obrazek

Re: Oculus Quest 2 kontroler- identyfikacja komponentu


przez Google Adsense [BOT] 14 czerwca 2021, 16:06

#2 Re: Oculus Quest 2 kontroler- identyfikacja komponentu


przez matic 14 czerwca 2021, 20:00
Hello!

It seems there is no missing component on this place of the board, but you have a damaged copper traces here.

Clean the damaged area of the board with IPA and place a picture of that area of the board after the cleaning.

#3 Re: Oculus Quest 2 kontroler- identyfikacja komponentu


przez SPIOH1979 17 czerwca 2021, 12:30
Istotnie nie było tam żadnego komponentu znalazłem zdjęcie tej płytki. W tym miejscu są dwa pady. Kontroler mimo tego działa.

Re: Oculus Quest 2 kontroler- identyfikacja komponentu


przez Google Adsense [BOT] 17 czerwca 2021, 12:30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron