• Windows 10 - HP Laserjet 1018 w nieokreślonych

#1 Windows 10 - HP Laserjet 1018 w nieokreślonych


przez Sn4Q 20 listopada 2019, 11:15
Witam, po podłączeniu drukarki hp laserjet 1018 system automatycznie ją zainstalował i wyskoczyło, że drukarka jest gotowa do użycia. Po wejściu w drukarki okazuje się, że jest ona przypisana do "nieokreślonych". Generalnie nie znalazłem sterowników na stronie HP, jedynie jest wzmianka o tym aby zainstalować sterowniki z systemu windows.

Znalazłem płytę ze sterownikami ale przy końcu prosi o podłączenie kabla i po tej czynności się nic nie dzieje, a drukarka ciągle jest w nieokreślonych.

Czynności jakie wykonałem:
- Wyczyszczenie bufforu druku
- Próba instalacji sterowników z płyty - bez powodzenia

Ktoś potrafiłby pomóc w tej sprawie?

Re: Windows 10 - HP Laserjet 1018 w nieokreślonych


przez Google Adsense [BOT] 20 listopada 2019, 11:15

#2 Re: Windows 10 - HP Laserjet 1018 w nieokreślonych


przez xamledyD 20 listopada 2019, 11:41
Witam.
Sprawdzałeś sterowniki do Windows 7/8 ze strony HP?
System jest aktualny?
Czy w programach do edycji dokumentów drukarka jest widoczna na liście wyboru i można drukować?
Jak drukarka jest widoczna w Menedżerze urządzeń?
Sn4Q napisał(a):Po wejściu w drukarki okazuje się, że jest ona przypisana do "nieokreślonych".

Masz na myśli menu drukarek dostępne w Ustawieniach, czy okno Urządzenia i drukarki dostępne z poziomu Panelu Sterowania? Jeśli to pierwsze, to sprawdź drugą opcję.
Pozdrawiam

#3 Re: Windows 10 - HP Laserjet 1018 w nieokreślonych


przez Sn4Q 20 listopada 2019, 11:46
xamledyD napisał(a):Masz na myśli menu drukarek dostępne w Ustawieniach, czy okno Urządzenia i drukarki dostępne z poziomu Panelu Sterowania? Jeśli to pierwsze, to sprawdź drugą opcję.


Menu z Panelu sterowania

xamledyD napisał(a):Czy w programach do edycji dokumentów drukarka jest widoczna na liście wyboru i można drukować?
Jak drukarka jest widoczna w Menedżerze urządzeń?

Nigdzie nie jest widoczna

xamledyD napisał(a):Sprawdzałeś sterowniki do Windows 7/8 ze strony HP?
System jest aktualny?


Nie sprawdzałem, zaraz jadę do znajomych to spróbuję starszych sterowników. System jest aktualny

#4 Re: Windows 10 - HP Laserjet 1018 w nieokreślonych


przez Lesio23 20 listopada 2019, 13:11
Robiłem już tak kilkanaście razy z tym HP pod Windows 10.

Wpisz w google "hp 1018 driver windows 10" i ze strony freeprinters pobierz sterowniki pod W10. Zainstaluj i ciesz się działającym 1018 pod "dziesiątką".

#5 Re: Windows 10 - HP Laserjet 1018 w nieokreślonych  [ROZWIĄZANY]


przez Sn4Q 20 listopada 2019, 13:22
Próbowałem zainstalować sterowniki od 1020 po czym je odinstalowałem bo nie działaly i po ponownym włączeniu laptopa okazało się, że drukarka 1018 sama się zainstalowała i działa. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Re: Windows 10 - HP Laserjet 1018 w nieokreślonych  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 20 listopada 2019, 13:22

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.