• Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanych bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

#1 Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 20 października 2016, 18:18
Witam.
Mogę mieć dostęp do ciekawych wsadów BIOS, jak również mogę zrobić zdjęcia ciekawych płyt (Haswell, Skylake). Tylko egoistyczne pytanie: co ja będę z tego miał? Czy będę mógł pobrać takie wsady, które są objęte systemem punktowym? Czy dodanie wsadu/zdjęcia automatycznie przyzna mi jakieś punkty (ile)? Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Daję, to chcę coś w zamian (punkty). Daj coś, a potem zapłać (donacja) za coś potrzebnego, mnie nie interesuje. Mam, udostępniam, otrzymuję.
Pozdrawiam.

Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Google Adsense [BOT] 20 października 2016, 18:18

#2 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 20 października 2016, 23:54
Odpowiem na przykładzie: zamieszczasz zdjęcia płyty głównej (jeden załącznik). Ściągnie go powiedzmy 10 osób - zarobisz więc na tym jednym pliku 10x4=40 punktów, za co możesz pobrać 4 inne załączniki (lub więcej, jeśli masz przydzielony rabat).

W kwestii wsadów BIOS - aby trafiły one do działu, w którym będziesz odbierał za nie Punkty (tak, jak za zdjęcia płyt czy schematy), niezbędna jest weryfikacja wsadu przez innych użytkowników - czyli uploadujesz wsad do działu "PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI", gdzie oczekujesz na oceny i po pomyślnej weryfikacji (bilans ocen musi wynosić +3) Twój wsad trafia do działu punktowanego, gdzie otrzymujesz już normalnie Punkty za każde jego pobranie.

Generalnie, jeśli zamieszczasz popularny (poszukiwany) załącznik, możesz liczyć na dużą ilość pobrań (a tym samym otrzymanie większej ilości punktów). Jeszcze więcej możesz zyskać na unikalnych plikach. Dla przykładu, ten plik, ponieważ był unikalny w momencie uploadowania, ma już 40 pobrań: post143899.html#p143899 - gdybyś to Ty był uploaderem, za ten plik zarobiłbyś 4x40=160 punktów, czyli miałby możliwość pobrania aż 16 plików za 1 uploadowany, bądź wypłatę 160zł w gotówce za ten jeden plik - znajdź inne forum, które wypłaci Ci taką kwotę za 1 uploadowany plik. Dodatkowo, gdy uploadujesz dużo plików, a zwłaszcza tych popularnych i unikalnych, masz spore szanse, by dołączyć do grona VIP i uzyskać pełny, nielimitowany dostęp do bazy forum.

Na chwilę obecną nie przewidujemy dodatkowych punktów za sam fakt uploadu. Wynika to z ostatnich zmian w systemie punktowym i konieczności szybkiego przeliczenia punktów użytkowników przed wdrożeniem tych zmian. Jednakże cały czas zastanawiam się nad tym, aby dodatkowe punkty za sam upload były także przyznawane.

#3 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 21 października 2016, 20:38
Witam.
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie "czarno na białym", jak to działa.

Przejrzałem pobieżnie ilość pobrań zdjęć i wsadów innych użytkowników. Nie wygląda to zachęcająco. Owszem, jeżeli jest "hit", to pobrań jest kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt. Ale przy większości zdjęć/wsadów jest "nie pobierano".
Wywnioskowałem z tego, że jeśli będę miał pecha, to może dwie osoby przez pół roku pobiorą mój jakiś upload i otrzymam (w dalekiej przyszłości) 6 punktów, za które nic nie będę mógł zrobić, bo nadal nie będę miał punktów. Czyli udostępniam swoje zasoby na "kredyt" na bardzo ryzykownych zasadach. Możliwe, że nigdy nie skorzystam z potencjalnych punktów, a w bazie forum mój wkład pracy jednak będzie dostępny.
Reasumując. Jeżeli dodam dzisiaj 20 zdjęć płyt i 20 wsadów bios, nic nie otrzymam w zamian. Na gratyfikacje (o ile nastąpi) będę musiał czekać tydzień-miesiąc-rok, a jak czegoś będę potrzebował teraz ->donacja.
Uważam, że to jest odrobinę niesprawiedliwe.

Gdyby za każdy upload byłby chociaż symboliczny punkt, to inna rozmowa.
Wstawiam 20 zdjęć-> mam 20 puntów. Mogę sobie pobrać np. trzy biosy, nie czekając na nie wiadomo co...
Pozdrawiam.




Pozdrawiam.

#4 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 22 października 2016, 01:04
marcinmarcin napisał(a):Gdyby za każdy upload byłby chociaż symboliczny punkt, to inna rozmowa.
Dlatego napisałem:
Vogelek23 napisał(a):Na chwilę obecną nie przewidujemy (...) tych zmian. Jednakże cały czas zastanawiam się nad tym, aby dodatkowe punkty za sam upload były także przyznawane..


#5 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 22 października 2016, 05:33
Vogelek23 napisał(a):Jednakże poważnie zastanawiam się nad tym, aby dodatkowe punkty za sam upload były także przyznawane.


Zatem z niecierpliwością oczekuję na słuszne zmiany.
Pozdrawiam.

#6 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 30 kwietnia 2017, 16:32
Vogelek23 napisał(a):[...] lub też weryfikacja przez użytkowników (czyli uploadujesz wsad do działu "PLIKI BIOS (niezweryfikowane)", gdzie oczekujesz na weryfikację wsadu przez innych użytkowników i po pomyślnej weryfikacji (3 opinie pozytywne - w przypadku pozytywnej oceny od VIPa, wystarczy ta jedna ocena) Twój wsad trafia do działu punktowanego, gdzie otrzymujesz punkty za każde jego pobranie)


toshiba-c55-a-1h9-plyta-pt10fg-dsc-mb-rev-2-1-t34413.html

Ośmioro użytkowników zweryfikowało (w tym czworo w zeszłym roku) i nadal w niezweryfikowanych. Chyba coś nie działa...

#7 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 1 maja 2017, 13:12
marcinmarcin napisał(a):Ośmioro użytkowników zweryfikowało (w tym czworo w zeszłym roku) i nadal w niezweryfikowanych. Chyba coś nie działa...
Działa - o ile uploader (lub ktokolwiek inny) zgłosi moderatorowi raportem lub na PW, że plik powinien być przeniesiony. Nie ma możliwości przeglądania wszystkich plików w poszukiwaniu tych, które zostały zweryfikowane. Gdy sam natrafiam na taki post podczas przeglądania, przenoszę go, ale nie jestem w stanie wyłapać wszystkich postów.

Z uwagi na powyższe, będę musiał napisać modyfikację, która przy pisaniu odpowiedzi wymusi na oceniającym dodatkowe zaznaczenie oceny: POZYTYWNY (jeśli plik działa w 100%), NEUTRALNY (jeśli nie ma pewności co do pliku, bo np. nic się nie zmieniło w zachowaniu płyty) lub NEGATYWNY (jeśli plik nie działa lub pogarsza sytuację, np. oryginalny wsad uruchamia płytę, a weryfikowany powoduje brak obrazu). Po wysłaniu oceny, w odpowiedniej komórce bazy danych dla konkretnego pliku pojawi się licznik, który zsumuje oceny pozytywne i negatywne (neutralne nie będą brane pod uwagę). W przypadku osiągnięcia wartości dodatniej ≥ 3, do moderatorów zostanie wysłana informacja, że na forum jest zweryfikowany plik, który trzeba przenieść do stosownego działu. Taka modyfikacja powinna pomóc moderatorom zlokalizować i przetworzyć wszystkie zweryfikowane pliki w możliwie najkrótszym czasie - docelowo zakładam czas do 24 godzin.

#8 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 1 maja 2017, 14:46
Vogelek23 napisał(a):
Działa - o ile uploader (lub ktokolwiek inny) zgłosi moderatorowi raportem lub na PW, że plik powinien być przeniesiony.

Ale o potrzebie takiego działania nie ma nigdzie najmniejszej wzmianki. Może bardziej szczegółowy regulamin?
Vogelek23 napisał(a):Z uwagi na powyższe, będę musiał napisać modyfikację, która przy pisaniu odpowiedzi da oceniającemu możliwość dodatkowego zaznaczenia oceny: POZYTYWNY (jeśli plik działa w 100%) lub NEGATYWNY (jeśli plik nie działa) [...] W przypadku osiągnięcia wartości dodatniej ≥ 3, do moderatorów zostanie wysłana informacja, że na forum jest zweryfikowany plik, który trzeba przenieść do stosownego działu.

Bardzo dobry pomysł.

#9 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 11 września 2019, 23:51
Wątek przeniosłem tutaj z działu HYDE PARK, ponieważ za moment będziemy wdrażać wspomniane wyżej rozwiązania, a ten wątek jak żaden inny nadaje się do wysyłania informacji o postępach.

#10 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 12 marca 2020, 00:17
Pierwszy pomysł został już wdrożony, czyli za sam upload plików otrzymuje się 1 Punkt od razu przy zaakceptowaniu postu. Punkt otrzymuje się za post, bez względu na ilość dołączonych do niego plików. Powyższe nie dotyczy działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI.

#11 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 13 września 2021, 08:08
Vogelek23 napisał(a):Z uwagi na powyższe, będę musiał napisać modyfikację, która przy pisaniu odpowiedzi wymusi na oceniającym dodatkowe zaznaczenie oceny: POZYTYWNY (jeśli plik działa w 100%), NEUTRALNY (jeśli nie ma pewności co do pliku, bo np. nic się nie zmieniło w zachowaniu płyty) lub NEGATYWNY (jeśli plik nie działa lub pogarsza sytuację, np. oryginalny wsad uruchamia płytę, a weryfikowany powoduje brak obrazu). Po wysłaniu oceny, w odpowiedniej komórce bazy danych dla konkretnego pliku pojawi się licznik, który zsumuje oceny pozytywne i negatywne (neutralne nie będą brane pod uwagę). W przypadku osiągnięcia wartości dodatniej ≥ 3, do moderatorów zostanie wysłana informacja, że na forum jest zweryfikowany plik, który trzeba przenieść do stosownego działu. Taka modyfikacja powinna pomóc moderatorom zlokalizować i przetworzyć wszystkie zweryfikowane pliki w możliwie najkrótszym czasie - docelowo zakładam czas do 24 godzin.

System wdrożony - 2500+ wątków i 6000+ postów zostało przejrzanych i odpowiednio oznaczonych. Ponad 50 zweryfikowanych wsadów BIOS trafiło do działów punktowanych. Suma ocen pozytywnych i negatywnych wyświetlana jest przy pierwszym poście (tym z plikiem BIOS), zaś ikonki, symbolizujące przyznanie konkretnych ocen (pozytywna, neutralna i negatywna) widnieją przy postach osób oceniających. Gdy suma ocen osiągnie wartość dodatnią = 3, ikonka przy pierwszym poście zmienia kolor na zielony. W przypadku wartości ujemnej = 3, ikonka zmieni kolor na czerwony. W obu przypadkach moderatorzy dostają powiadomienia z informacją o zakończonej weryfikacji, co oznacza konieczność przeniesienia wsadu BIOS do działu punktowanego. W przygotowaniu są nowe, zaktualizowane zasady działu PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI, ale to już kosmetyka. Nie zamykam na razie wątku, bo mam coś jeszcze do zrobienia w związku z plikami BIOS.

#12 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 7 lipca 2022, 12:57
Wszystkie planowane zmiany zostały wdrożone - pora zamknąć temat.

Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Google Adsense [BOT] 7 lipca 2022, 12:57

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Vogelek23 i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.