English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanych bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 20 października 2016, 19:18
Witam.
Mogę mieć dostęp do ciekawych wsadów BIOS, jak również mogę zrobić zdjęcia ciekawych płyt (Haswell, Skylake). Tylko egoistyczne pytanie: co ja będę z tego miał? Czy będę mógł pobrać takie wsady, które są objęte systemem punktowym? Czy dodanie wsadu/zdjęcia automatycznie przyzna mi jakieś punkty (ile)? Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Daję, to chcę coś w zamian (punkty). Daj coś, a potem zapłać (donacja) za coś potrzebnego, mnie nie interesuje. Mam, udostępniam, otrzymuję.
Pozdrawiam.

Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Google Adsense [BOT] 20 października 2016, 19:18

#2 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 21 października 2016, 00:54
Odpowiem na przykładzie: zamieszczasz zdjęcia płyty (jednej, czyli jeden załącznik). Ściągnie go 10 osób, zatem otrzymujesz 10x3=30 punktów, za co możesz pobrać trzy inne załączniki, a jeszcze zostanie Ci 6 punktów. W planach jest zwiększenie liczby punktów, otrzymywanych za pobranie pliku. Gdyby założyć np. 4 punkty, za 10 pobrań otrzymałbyś 40 punktów, czyli za jeden uploadowany plik mógłbyś pobrać 5 załączników.

W kwestii wsadów BIOS - aby trafiły one do działu, w którym będziesz odbierał za nie punkty (tak, jak za zdjęcia płyt), są dwie drogi: albo autoweryfikacja, gdzie punkty odbierasz od pierwszego pobrania Twojego pliku (czyli uploadujesz wsad bezpośrednio do działu punktowanego, dodając fotografię działającej na tym wsadzie płyty (a konkretniej - ekranu głównego ustawień BIOS/EFI) oraz niezbędne dane płyty, włącznie z obsadą układową - tutaj przykładowy post: schemat-toshiba-satellite-l50-b-1p1-quanta-blid-dablidmb8e0-t38007.html#p172962) lub też weryfikacja przez użytkowników (czyli uploadujesz wsad do działu "PLIKI BIOS (niezweryfikowane)", gdzie oczekujesz na weryfikację wsadu przez innych użytkowników i po pomyślnej weryfikacji (3 opinie pozytywne - w przypadku pozytywnej oceny od VIPa, wystarczy ta jedna ocena) Twój wsad trafia do działu punktowanego, gdzie otrzymujesz punkty za każde jego pobranie).

Generalnie, jeśli jest to popularny (poszukiwany) załącznik, możesz liczyć na więcej pobrań (a tym samym otrzymanie większej ilości punktów). Jeszcze więcej możesz zyskać na unikalnych plikach. Dla przykładu, ten plik, ponieważ był unikalny w momencie uploadowania, ma już 40 pobrań: post143899.html#p143899 - gdyby użytkownik figofag nie był VIPem, za ten plik zarobiłby 3x40=120 punktów, czyli miałby możliwość pobrania aż 15 plików za 1 uploadowany, bądź wypłatę aż 120zł za ten jeden plik - znajdź inne forum, które wypłaci Ci taką sumę za jeden wsad BIOS. Dodatkowo, gdy uploadujesz dużo plików, zwłaszcza unikalnych, masz sporą szansę, aby dołączyć do grona VIP i uzyskać pełny, nielimitowany dostęp do bazy forum.

Na chwilę obecną nie przewidujemy dodatkowych punktów za sam fakt uploadu. Wynika to z ostatnich zmian w systemie punktowym i konieczności szybkiego przeliczenia punktów użytkowników przed wdrożeniem tych zmian. Jednakże poważnie zastanawiam się nad tym, aby dodatkowe punkty za sam upload były także przyznawane.

#3 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 21 października 2016, 21:38
Witam.
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie "czarno na białym", jak to działa.

Przejrzałem pobieżnie ilość pobrań zdjęć i wsadów innych użytkowników. Nie wygląda to zachęcająco. Owszem, jeżeli jest "hit", to pobrań jest kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt. Ale przy większości zdjęć/wsadów jest "nie pobierano".
Wywnioskowałem z tego, że jeśli będę miał pecha, to może dwie osoby przez pół roku pobiorą mój jakiś upload i otrzymam (w dalekiej przyszłości) 6 punktów, za które nic nie będę mógł zrobić, bo nadal nie będę miał punktów. Czyli udostępniam swoje zasoby na "kredyt" na bardzo ryzykownych zasadach. Możliwe, że nigdy nie skorzystam z potencjalnych punktów, a w bazie forum mój wkład pracy jednak będzie dostępny.
Reasumując. Jeżeli dodam dzisiaj 20 zdjęć płyt i 20 wsadów bios, nic nie otrzymam w zamian. Na gratyfikacje (o ile nastąpi) będę musiał czekać tydzień-miesiąc-rok, a jak czegoś będę potrzebował teraz ->donacja.
Uważam, że to jest odrobinę niesprawiedliwe.

Gdyby za każdy upload byłby chociaż symboliczny punkt, to inna rozmowa.
Wstawiam 20 zdjęć-> mam 20 puntów. Mogę sobie pobrać np. trzy biosy, nie czekając na nie wiadomo co...
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

#4 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 22 października 2016, 02:04
marcinmarcin napisał(a):Gdyby za każdy upload byłby chociaż symboliczny punkt, to inna rozmowa.
Dlatego napisałem:
Vogelek23 napisał(a):Na chwilę obecną nie przewidujemy dodatkowych punktów za sam fakt uploadu. Wynika to z ostatnich zmian w systemie punktowym i konieczności szybkiego przeliczenia punktów użytkowników przed wdrożeniem tych zmian. Jednakże poważnie zastanawiam się nad tym, aby dodatkowe punkty za sam upload były także przyznawane.


#5 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 22 października 2016, 06:33
Vogelek23 napisał(a):Jednakże poważnie zastanawiam się nad tym, aby dodatkowe punkty za sam upload były także przyznawane.


Zatem z niecierpliwością oczekuję na słuszne zmiany.
Pozdrawiam.

#6 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 30 kwietnia 2017, 17:32
Vogelek23 napisał(a):[...] lub też weryfikacja przez użytkowników (czyli uploadujesz wsad do działu "PLIKI BIOS (niezweryfikowane)", gdzie oczekujesz na weryfikację wsadu przez innych użytkowników i po pomyślnej weryfikacji (3 opinie pozytywne - w przypadku pozytywnej oceny od VIPa, wystarczy ta jedna ocena) Twój wsad trafia do działu punktowanego, gdzie otrzymujesz punkty za każde jego pobranie)


https://www.elvikom.pl/toshiba-c55-a-1h9-plyta-pt10fg-dsc-mb-rev-2-1-t34413.html

Ośmioro użytkowników zweryfikowało (w tym czworo w zeszłym roku) i nadal w niezweryfikowanych. Chyba coś nie działa...

#7 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 1 maja 2017, 14:12
marcinmarcin napisał(a):Ośmioro użytkowników zweryfikowało (w tym czworo w zeszłym roku) i nadal w niezweryfikowanych. Chyba coś nie działa...
Działa - o ile uploader (lub ktokolwiek inny) zgłosi moderatorowi raportem lub na PW, że plik powinien być przeniesiony. Nie ma możliwości przeglądania wszystkich plików w poszukiwaniu tych, które zostały zweryfikowane. Gdy sam natrafiam na taki post podczas przeglądania, przenoszę go, ale nie jestem w stanie wyłapać wszystkich postów.

Z uwagi na powyższe, będę musiał napisać modyfikację, która przy pisaniu odpowiedzi da oceniającemu możliwość dodatkowego zaznaczenia oceny: POZYTYWNY (jeśli plik działa w 100%) lub NEGATYWNY (jeśli plik nie działa). Po wysłaniu oceny, w odpowiedniej komórce bazy danych dla konkretnego pliku pojawi się licznik, który zsumuje oceny pozytywne i negatywne. W przypadku osiągnięcia wartości dodatniej ≥ 3, do moderatorów zostanie wysłana informacja, że na forum jest zweryfikowany plik, który trzeba przenieść do stosownego działu. Taka modyfikacja powinna pomóc moderatorom zlokalizować i przetworzyć wszystkie zweryfikowane pliki.

#8 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez marcinmarcin 1 maja 2017, 15:46
Vogelek23 napisał(a):
Działa - o ile uploader (lub ktokolwiek inny) zgłosi moderatorowi raportem lub na PW, że plik powinien być przeniesiony.

Ale o potrzebie takiego działania nie ma nigdzie najmniejszej wzmianki. Może bardziej szczegółowy regulamin?
Vogelek23 napisał(a):Z uwagi na powyższe, będę musiał napisać modyfikację, która przy pisaniu odpowiedzi da oceniającemu możliwość dodatkowego zaznaczenia oceny: POZYTYWNY (jeśli plik działa w 100%) lub NEGATYWNY (jeśli plik nie działa) [...] W przypadku osiągnięcia wartości dodatniej ≥ 3, do moderatorów zostanie wysłana informacja, że na forum jest zweryfikowany plik, który trzeba przenieść do stosownego działu.

Bardzo dobry pomysł.

#9 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 12 września 2019, 00:51
Wątek przeniosłem tutaj z działu HYDE PARK, ponieważ za moment będziemy wdrażać wspomniane wyżej rozwiązania, a ten wątek jak żaden inny nadaje się do wysyłania informacji o postępach.

#10 Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Vogelek23 12 marca 2020, 01:17
Pierwszy pomysł został już wdrożony, czyli za sam upload plików otrzymuje się 1 Punkt od razu przy zaakceptowaniu postu. Punkt otrzymuje się za post, bez względu na ilość dołączonych do niego plików.

Re: Jakie są korzyści punktowe z zamieszczania wsadów BIOS i zdjęć płyt?


przez Google Adsense [BOT] 12 marca 2020, 01:17
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.