• Nawigacja mio c520 brak połączenia usb

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Nawigacja mio c520 brak połączenia usb


przez Robgie 11 marca 2011, 12:37
Wiem że to nie jest peryferia ale myślę że temat elektroniczny a pewnie wielu się też tym zajmuje.
Więc temat taki że sporo się trafia nawigacji mio z brakiem komunikacji , z różnego powodu najczęściej złe odblokowanie.
navi te zawieraja układ K9G8G08U0M więc wymysliłem sobie żeby zgrać z innej wgrać i po spawie. Niestety nie zadziałało. Odpusciłem temat ale znowu mi się trafiła taka i mam czas na eksperymenty wiec może by coś dało radę wymyśleć.
Chciałem odczytać znowu z innej ten chip okazało się że vp-980 nie znajduje go w spisie mimo że na stronie jest w wykazie obslugiwanych. Zadzwoniłem do tomsad i dowidziałem się że są zdziwieni dlaczego tak jest ale z uwagi że to ukłąd NAND to odczyt z jednej i zapis na drugiej raczej mija się z celem z uwagi na to że układy mają bady fabryczne i tylko wgranie przez bootloader który tym zarządza da wynik pozytywny.
Czy ktoś z was walczył z tematem i może coś podpowiedzieć czy to prawda ewentualnei jakis patent na naprawę ? mam swoja MOOV 200 z tym samym więc moge potestować

Re: Nawigacja mio c520 brak połączenia usb


przez Google Adsense [BOT] 11 marca 2011, 12:37

#2 Re: Nawigacja mio c520 brak połączenia usb


przez arvika 11 marca 2011, 12:53
Mam urządzenie do odczytu NAND flashy. Te pamięci znajdują się zazwyczaj w pendrivie oraz kartach pamięci. Są montowane również w innych urządzeniach typu dyktafony, nawigacje itp. Brak komunikacji może oznaczać uszkodzenie kontrolera który komunikuje się miedzy komputerem a pamięcią. Sama pamięć uszkadza się bardzo bardzo rzadko. Aczkolwiek mogą być na niej uszkodzone sektory.

VP-990 tej pamięci nie odczyta.

Nie miałem do czynienia z nawigacjami, jaki tam jest kontroler? Może wystarczy go przeformatować odpowiednim oprogramowaniem dedykowanym do danego kontrolera? Oczywiście jak to jest uszkodzenie typu soft.

#3 Re: Nawigacja mio c520 brak połączenia usb


przez Robgie 11 marca 2011, 13:21
Problem jest taki że navi ma wpisane pewne sekwencje uruchamiania i ktoś zminił scieżki do pliku którego nie ma. więc nie startuje poprawnie i wywala się. Brak jest komunikacji po usb

#4 Re: Nawigacja mio c520 brak połączenia usb


przez arvika 11 marca 2011, 22:05
Jeśli chcesz przeprogramuje Ci te pamięci. Pokryjesz tylko koszta wysyłki.

#5 Re: Nawigacja mio c520 brak połączenia usb


przez Vogelek23 12 marca 2011, 03:48
Jeśli jest to płyta OSCAR91C-NEW/MB, mogę poratować sprawną płytą główną (nie jest mi potrzebna).

#6 Re: Nawigacja mio c520 brak połączenia usb


przez Robgie 12 marca 2011, 10:31
Mówisz o moov 200 czy c520? Generalnie założyłem ten wątek bo trafia tego co jakiś czas trochę, i mimo aktualnych niskich cen tych navi, korci mnie naprawić je. Sprawdzę jaką mam ta płytę dopiero w poniedziałek bo zostawiłem w pracy.

#8 Re: Nawigacja mio c520 brak połączenia usb


przez Robgie 14 marca 2011, 11:06
moja płyta to MANTAS415A43_M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.