• Czyszczenie Windows XP/7/8/10 - procedura serwisowa

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Czyszczenie Windows XP/7/8/10 - procedura serwisowa


przez Rayu85 26 czerwca 2019, 21:03
Witajcie, ostatnio trafia mi się sporo komputerów do czyszczenia z wirusów i zacząłem zastanawiać się co mogę zrobić aby jeszcze lepiej sobie z tym poradzić.
Komputer zwykle trafia do mnie z objawem "przeglądarka włącza się 15 minut i ogólnie cały komputer muli"
Przeszukałem forum i nie znalazłem nic na ten temat :( Oczywiście w Google jest pełno "porad i programów" ale mi chodzi o opinię innych serwisów a nie domowe sposoby.

U mnie procedura wygląda następująco:
1. Ogólne sprawdzenie stanu systemu (czyli jak bardzo jest źle).
2. Czyszczenie z wirusów za pomocą "kaspersky rescue disk"
3. Skan i czyszczenie adwcleaner'em.
4. Skan i optymalizacja ccleaner'em.
5. Odinstalowywanie niepotrzebnych programów.
6. Wyłączenie niepotrzebnych programów przy starcie systemu.
7. Defragmentacja dysków HDD + kontrola stanu dysków (HD Tune)
8. Instalacja aktualizacji Windows jeśli są dostępne.
9. Finalnie zazwyczaj jeszcze na koniec skanuje antywirusem, adwcleaner'em, ccleaner'em żeby mieć pewność, że nic nie wyskoczy.

Pewnie dostanę za to po głowie ale osobiście lubię programy z pakietu Iobit i przy usuwaniu programów pomagam sobie programem Iobit Unlinstaler a przy defragmentacji Iobit Smart Defrag. Choć denerwująca jest konieczność instalacji i potem odinstalowywanie tych programów u klienta.

Ogólnie efekty są zadowalające, ale mam wrażenie, że nie jest to wszystko co należało by zrobić aby system ponownie śmigał.
Chętnie usłyszę co wasze opinie jak wy sobie radzicie z tymi zleceniami i co mógłbym zmienić aby robić to lepiej :)

Re: Czyszczenie Windows XP/7/8/10 - procedura serwisowa


przez Google Adsense [BOT] 26 czerwca 2019, 21:03

#2 Re: Czyszczenie Windows XP/7/8/10 - procedura serwisowa


przez pepeso 15 lipca 2019, 16:41
Boźe i ile tracisz na to wszytko (klikanie) czasu ile za to kasujesz?

Dla mnie kwestia opłacalności i roli stanowiska w biznesie.

#3 Re: Czyszczenie Windows XP/7/8/10 - procedura serwisowa


przez Rayu85 15 lipca 2019, 16:57
Ciężko powiedzieć ile dokładnie czasu bo wiele zależy od sprzętu oraz stanu systemu.
Zwykle w jedno popołudnie się uwijam.
Z zasady pacjent stoi obok i czyści się a ja w tym czasie robię też inne rzeczy. Kasuję zazwyczaj około stówki.

Jestem świadom, że może nie jest to super opłacalna usługa ale jestem nową firmą na rynku i nie mogę sobie pozwolić na przebieranie w klientach :lol:
Zwłaszcza ze jest na to popyt w mojej okolicy.

Re: Czyszczenie Windows XP/7/8/10 - procedura serwisowa


przez Google Adsense [BOT] 15 lipca 2019, 16:57
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.