• LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez gozdowianin 16 maja 2019, 17:47
Witam,
trafił mi się telewizor LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI.
Na pierwszy rzut przetestowałem oba gniazda HDMI podłączając laptopa - na obydwu wejściach brak sygnału.
Podłączyłem również dekoder - też brak sygnału,
Zmiana kabla HDMI również nie pomogła.
Po otwarciu okazało się, że siedzi tam płyta główna o numerach: CHASSIS: LP78A(B) EAX32572506(0)
na tej płycie układ odpowiedzialny za wejścia HDMI to: ANALOGIX ANX9021.
Na włączonym telewizorze podgrzałem hotairem ten układ. Ustawiłem hotair na 150 stopni i grzałem przez maksymalnie minutę - obraz i dźwięk się pojawił, kiedy układ się schłodził obraz znikł.
Zamówiłem dwa takie układy. Wlutowałem jeden nowy układ ale niestety problem pozostał tzn - brak sygnału ale po podgrzaniu układu obraz i dźwięk pojawił się. Założyłem, że układ trefny się trafił tak więc wlutowałem drugi - i to samo brak sygnału.
Zamówiłem kolejne dwa układy od innego sprzedawcy - po ich wlutowaniu problem pozostał - po podgrzaniu układu obraz się pojawia.

Piszę tego posta bo nie wiem czy znowu trafiły mi się trefne układy czy może gdzieś indziej leży problem.

Re: LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez Google Adsense [BOT] 16 maja 2019, 17:47

#2 Re: LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez Vogelek23 16 maja 2019, 19:42
Zacznij od wymiany kwarcu X300 (27.000MHz).

#3 Re: LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez gozdowianin 16 maja 2019, 20:08
kwarc x300 też podmieniałem co prawda w innej obudowie go miałem ale też 27.000MHz
efekt bez zmian

#4 Re: LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez Vogelek23 16 maja 2019, 20:32
A sprawdziłeś, czy na X300 masz w ogóle oscylacje przy zimnym układzie? I jeśli nie, to czy po podgrzaniu układu oscylacje się pojawiają? Warto także wymienić oba kondensatory przy kwarcu, czyli C308 i C310 (18pF). Ponadto, czy grzałeś układ pośrodku obudowy, czy dookoła (po pinach)?

#5 Re: LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez gozdowianin 16 maja 2019, 20:57
Nie sprawdzę bo nie mam oscyloskopu,
grzałem po środku na układ nie na piny
co do kondensatorów to musiałbym zamówić bo nie mam takich na stanie

#6 Re: LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez Vogelek23 16 maja 2019, 21:09
gozdowianin napisał(a):Nie sprawdzę bo nie mam oscyloskopu
To trzeba się wyposażyć w to absolutnie podstawowe narzędzie pracy.

gozdowianin napisał(a):co do kondensatorów to musiałbym zamówić bo nie mam takich na stanie
Skoro masz Service Level = 3, to pewnie masz jakieś płyty na części?

gozdowianin napisał(a):grzałem po środku na układ nie na piny
To teraz podgrzewaj (pojedynczo i punktowo!) drabinki dławików nad układem i sprawdź, czy przy podgrzaniu konkretnej drabinki pojawi Ci się obraz po HDMI.

#7 Re: LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez gozdowianin 23 maja 2019, 20:04
temat można zamknąć gdyż udało mi się dorwać całą płytę w dobrych pieniądzach.

Re: LG 42 cale model 42LC51 z objawem - brak obrazu po HDMI


przez Google Adsense [BOT] 23 maja 2019, 20:04

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.