• Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


przez michalmwp 6 marca 2019, 11:39
Witam !
Potrzebuję wydobyć z instalatora blok kodu BIOS. Zwykle odpalam program i szukam w katalogu Temp tego co mnie interesuje. Z instalatorem Dell-a mam problem. Pobieram np taki plik:
https://www.dell.com/support/home/pl/pl ... 450-laptop

Uruchamiam na stacjonarce (nie jest to DELL). W zależności od systemu operacyjnego albo jest okno z błędem albo nic się nie dzieje. Sprawdzałem na XP, Win7, Win 10, w trybie awaryjnym, na czystym systemie, z antywirusem i bez. Próbowałem też na maszynach Dell innego typu i to samo. To jest przykładowy plik ale już wcześniej z innymi miałem identyczne problemy. Opcja /writeromfile jest niedostępna.
Czy u Was też tak się dzieje? Co można z tym zrobić?

Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


przez Google Adsense [BOT] 6 marca 2019, 11:39

#2 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


przez mayss 6 marca 2019, 12:07
Wystarczy uruchomić plik pod dosem i sam się rozpakuje albo uruchomić dos z dyskietki, płyty, dysku i uruchomić plik. Można tez użyć dosbox pod Windows i pod nim uruchomić plik.

#3 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


przez michalmwp 6 marca 2019, 12:47
Tak, sprawdzałem to już wcześniej ale pod dosem nie są tworzone tymczasowe pliki. Przynajmniej ja ich nie widziałem.
Bardziej chodzi mi o instalator windowsowy.

#4 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


przez michalmwp 8 marca 2019, 09:45
Podbijam, temat nadal aktualny.
Czy tylko ja mam takie problemy z niedziałającym exe-kiem? Prosił bym o sprawdzenie czy u was też ten plik tak się wykłada. Dla mnie to dziwne żeby on nie działał ale też dziwne że na kilku komputerach u siebie nie mogę go poprawnie uruchomić.

#5 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


przez marcin79 8 marca 2019, 11:04
Witam sprawdziłem opcję /writeromfile niestety u mnie również wywala błąd -system win10 pro

#6 Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


przez michalmwp 9 maja 2019, 22:29
Okazuje się, że instalator sprawdza model maszyny i zamiast wyświetlić komunikat, w przypadku sobie znanej "dużej" niezgodności, po prostu się wywala. Plik z pierwszego postu do Dell E5450 bez problemu uruchamiałem na laptopie E5540 i E6540 co prawidłowo kończyło się komunikatem o niezgodności sprzętu.
Niestety, instalator nie zapisuje nic w katalogu Tmp. Czy jest jakiś sposób na wyodrębnienie plików z instalatora? Chodzi mi oczywiście o blok BIOS.

Re: Upgrade BIOS z plików Dell-a, wypakowanie pliku BIOS


przez Google Adsense [BOT] 9 maja 2019, 22:29
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.