• Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez krystianq1984 11 sierpnia 2018, 17:06
Mam laptopa

Samsung NP3530EC-A0CDX
SCALA3-15/17CRV rev. 1.2
BA41-01979A

Jego objawy to podczas włączenie pojawia się logo Samsung i po chwili restart , gaśnie wszystko i ponownie laptopa się włącza i tak w kółko
Próbowałem usunąć baterię na kilka godzin ale to nic nie daje
Już raz mi tak zrobił ale wyjąłem baterię i było ok.
Teraz nawet nie mogę wejść do biosu i nic zrobić
Próbowałem poszukać wsadu do biosu i to mi się udało - SAMSUNG_NP300E5X-A04RU
Ale nie mogę na tej płycie znaleźć gdzie jest kość bios
Próbowałem zwierać styki obok ramu z oznaczeniem RTC RESET BIOS CRISIS i robiłem to na wyłączonym laptopie nie wiem czy tak miałem robić

Może ktoś mi podpowie jak to rozwiązać i naprawić

Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez Google Adsense [BOT] 11 sierpnia 2018, 17:06

#2 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez Vogelek23 11 sierpnia 2018, 18:50
Po pierwsze - czy dysk jest włożony i zawiera działający system operacyjny? A jeśli tak, to jaki dokładnie jest to system? Wiele Samsungów w trybie Fast Boot restartuje się, gdy nie wykryją nośnika, z którego mają się uruchomić. Po drugie, wyłącz Fast Boot w BIOSie, wciskając (lub po prostu trzymając wciśnięty) klawisz F10 natychmiast po włączeniu laptopa. Następnie sprawdź w opcjach BIOS, jakie masz ustawienia Secure Boot (tak lub nie) oraz BIOS Mode (UEFI, Legacy, CSM itd).

#3 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez krystianq1984 11 sierpnia 2018, 19:08
Na podłączonym i na odłączonym dysku robi to samo (dysk jest wyzerowany), na podłączonym DVD również. Po przyciśnięciu przycisku F10 nic nie daje dalej restart.

#4 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez Vogelek23 11 sierpnia 2018, 23:25
krystianq1984 napisał(a):dysk jest wyzerowany
No i pewnie dlatego tak się dzieje. Jeśli wciskanie F10 nic nie daje, wciskaj (lub trzymaj) klawisz F2, Esc, F1 lub Delete (próbuj po kolei, któryś musi zadziałać).

#5 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez krystianq1984 12 sierpnia 2018, 07:08
Próbowałem używać tych klawiszy ale to nic nie dało
Do DVD włożyłem płytę instalacyjną z windowsem 7, płyta zaczęła kręcić i logo samsung pojawiło się na dłużej ok 5-6 sekund na ekranie i po chwili się ponownie wyłączył i włączył.
Klawisze również nie działają.
Zrobiłem na innym komputerze windowsa 8 na tym dysku który był wyzerowany i podłączyłem do laptopa ale to również nic nie dało.
Czy wyjęcie baterii na kilka godzin nie powinno wyzerować do ustawień fabrycznych bios ??

#6 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez Lesio23 19 sierpnia 2018, 07:50
Przeprogramuj bios.
Czy na zewnętrznej klawiaturze również przyciski wejścia do biosu nie działają?
Zrób zdjęcia płyty to zaznaczymy Ci gdzie jest kość bios.

#7 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez elektronik-E47 23 sierpnia 2018, 10:38
Witam mam ten sam laptop z ta samą usterką po podłączeniu zasilacz laptop załącza się na 2/3 sekundy (pokazuje logo ) a następnie restart tak jak w opisie wyżej . O dziwo po zdemontowaniu procesora płyta normalnie się włączą czyli śmiało można zrobić pomiary podejrzewam że problem leży w liniach zasilania procesora tym bardziej że grafika jest w procesorze

#8 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się


przez Vogelek23 23 sierpnia 2018, 17:40
krystianq1984 napisał(a):Zrobiłem na innym komputerze windowsa 8 na tym dysku który był wyzerowany i podłączyłem do laptopa ale to również nic nie dało.
W jakim trybie instalowałeś? UEFI czy legacy (BIOS)?

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: matrixmm i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.