FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

przez krystianq1984 11 sierpnia 2018, 18:06
Mam laptopa

Samsung NP3530EC-A0CDX
SCALA3-15/17CRV rev. 1.2
BA41-01979A

Jego objawy to podczas włączenie pojawia się logo Samsung i po chwili restart , gaśnie wszystko i ponownie laptopa się włącza i tak w kółko
Próbowałem usunąć baterię na kilka godzin ale to nic nie daje
Już raz mi tak zrobił ale wyjąłem baterię i było ok.
Teraz nawet nie mogę wejść do biosu i nic zrobić
Próbowałem poszukać wsadu do biosu i to mi się udało - SAMSUNG_NP300E5X-A04RU
Ale nie mogę na tej płycie znaleźć gdzie jest kość bios
Próbowałem zwierać styki obok ramu z oznaczeniem RTC RESET BIOS CRISIS i robiłem to na wyłączonym laptopie nie wiem czy tak miałem robić

Może ktoś mi podpowie jak to rozwiązać i naprawić

Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

przez Google Adsense [BOT] 11 sierpnia 2018, 18:06

#2 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

przez Vogelek23 11 sierpnia 2018, 19:50
Po pierwsze - czy dysk jest włożony i zawiera działający system operacyjny? A jeśli tak, to jaki dokładnie jest to system? Wiele Samsungów w trybie Fast Boot restartuje się, gdy nie wykryją nośnika, z którego mają się uruchomić. Po drugie, wyłącz Fast Boot w BIOSie, wciskając (lub po prostu trzymając wciśnięty) klawisz F10 natychmiast po włączeniu laptopa. Następnie sprawdź w opcjach BIOS, jakie masz ustawienia Secure Boot (tak lub nie) oraz BIOS Mode (UEFI, Legacy, CSM itd).

#3 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

przez krystianq1984 11 sierpnia 2018, 20:08
Na podłączonym i na odłączonym dysku robi to samo (dysk jest wyzerowany), na podłączonym DVD również. Po przyciśnięciu przycisku F10 nic nie daje dalej restart.

#4 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

przez Vogelek23 12 sierpnia 2018, 00:25
krystianq1984 napisał(a):dysk jest wyzerowany
No i pewnie dlatego tak się dzieje. Jeśli wciskanie F10 nic nie daje, wciskaj (lub trzymaj) klawisz F2, Esc, F1 lub Delete (próbuj po kolei, któryś musi zadziałać).

#5 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

przez krystianq1984 12 sierpnia 2018, 08:08
Próbowałem używać tych klawiszy ale to nic nie dało
Do DVD włożyłem płytę instalacyjną z windowsem 7, płyta zaczęła kręcić i logo samsung pojawiło się na dłużej ok 5-6 sekund na ekranie i po chwili się ponownie wyłączył i włączył.
Klawisze również nie działają.
Zrobiłem na innym komputerze windowsa 8 na tym dysku który był wyzerowany i podłączyłem do laptopa ale to również nic nie dało.
Czy wyjęcie baterii na kilka godzin nie powinno wyzerować do ustawień fabrycznych bios ??

#6 Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

przez Lesio23 19 sierpnia 2018, 08:50
Przeprogramuj bios.
Czy na zewnętrznej klawiaturze również przyciski wejścia do biosu nie działają?
Zrób zdjęcia płyty to zaznaczymy Ci gdzie jest kość bios.

Re: Re: Samsung NP3530EC-A0CDX SCALA3-15/17CRV rev. 1.2 - restartuje się

przez Google Adsense [BOT] 19 sierpnia 2018, 08:50