• HP 15-p209nw nie uruchamia się

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez darole 24 lipca 2018, 16:30
Witam.
Trafił do mnie laptop z taką przypadłością że po wyłączeniu ponownie uruchamiał się z obrazem po kilku godzinach.
Przeładowałem BIOS korzystając z tego linku:
hp-pavilion-notebook-15-p209nw-t44196.html
Skoro to nie pomogło to wróciłem do oryginalnego wsadu. I wydawało się że jest trochę lepiej - częściej dawalo
się go uruchomić. Niestety po iluś tam razach płyta ostatecznie umarła - brak reakcji na włączanie. Poprzednio gdy uruchamiał się nawet bez obrazu za każdym razem po podłączeniu zasilacza zapalała się dioda LED w gnieździe zasilania.Na włączniku jest teraz napięcie
tylko 1,9V. Na pamięci w ogóle nie ma napięcia.
I teraz jest moje pytanie. Czy to uszkodzeniu uległ ostatecznie układ EC: IT8987E-BXA ?
Może ktoś dysponuje schematem z tym układem ?

Model płyty:
DAY11AMB6E0 REV:E

Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez Google Adsense [BOT] 24 lipca 2018, 16:30

#3 Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez mayss 24 lipca 2018, 18:17
Proszę podać dokładne oznaczenie kości pamięci.

#4 Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez matic 24 lipca 2018, 19:05
Measure the voltage to ground on pin 5 of PU11.
Measure the voltage to ground on pin 7 of PU12.
Measure the voltage to ground on pin 6 of connector CN5 with disconnected power button board.

Yes, the KBC chip may be bad.

#5 Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez darole 26 lipca 2018, 17:14
Układ BIOS- U24/U23: Winbond 25Q64FVSIQ

PU11:
pin5 -> 1,936V

PU12:
pin7 -> 5,06V

CN5:
pin6 without power button board -> 1,936V

#6 Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez matic 26 lipca 2018, 20:11
darole napisał(a):PU11:
pin5 -> 1,936V
Correct value: 3,3V.

Measure the resistance to ground on pin 5 of PU11.
-If the resistance is high (in kΩ range), replace the PU11.
-If the resistance is low (less then 200Ω) it is short circuit to ground on this pin -> 95% bad KBC chip (first remove it from the board and check, if 3,3V appears on pin 5 of PU11).

#7 Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez Type5 26 lipca 2018, 20:18
Czy na tej płycie obsadzona jest dioda D9?

#8 Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez darole 28 lipca 2018, 12:50
Damaged was PU11 - resistance to ground on pin5 without KBC was about 300Ω.
After replacing PU11 I return with this board to the beginnig - it's working fine, but after switch off
I have to wait about one hour to turn it on with image on the lcd screen.

Nie ma ani podwójnej diody D9 ani rezystora R302 przez który podłączony był dodatni biegun baterii do diody D9.

#9 Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez Type5 28 lipca 2018, 13:00
Możesz jeszcze wymienić kość BIOS,
jeśli nie pomoże wymień KBC.

Re: HP 15-p209nw nie uruchamia się


przez Google Adsense [BOT] 28 lipca 2018, 13:00
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.