• Windows Vista - Problem z DHCP i siecią

#1 Windows Vista - Problem z DHCP i siecią


przez fifi88 7 lipca 2017, 13:21
Mam problem z komputerem Acer Aspire X1700 (stacjonarny)
Na komputerze windows vista home premium 32-bit, system postawiony jakiś miesiąc temu. Nie jest zainfekowany.
Jak mam włączone dhcp to otrzymuje adres 169.254....
Jeśli wpisze adresy ręcznie to internet zaczyna działać pingi dochodzić, ale po ponownym uruchomieniu komputera jak wpisze ipconfig /all
pokazuje 169.254 mimo że w ustawieniu protokołu TCP/IPv4 jest normalnie 192.168, tylko po resecie znika adres bramki, mimo że przed resetem był wpisany.
Jak próbuję pingować np. wp.pl po odresie IP to mam taki komunikat : PING: transmisja nie powidła się, kod błędu 1231.

Prosił bym o pomoc jak to naprawić bez konieczności reinstalcji systemu

Re: Windows Vista - Problem z DHCP i siecią


przez Google Adsense [BOT] 7 lipca 2017, 13:21

#2 Re: Winodws Vista - Problem z DHCP i siecią


przez mmike 3 sierpnia 2017, 08:01
Podaj więcej szczegółów, jak masz skonfigurowaną sieć? Prawidłowo iż ping zwraca Ci błąd jeżeli w protokole TCP/IP brak jest bramki.

Na początek odinstaluj całkowicie sterowniki do karty sieciowej i ponownie je zainstaluj.

#3 Re: Winodws Vista - Problem z DHCP i siecią  [ROZWIĄZANY]


przez fifi88 5 sierpnia 2017, 21:53
Sieć była dobrze skonfigurowana. Bo router przydzielał dhcp, ale karta i tak otrzymywała 169.254.
Jak ustawiałem na statyczne ip w tcp/ip v4 to internet zaskakiwał, ale po resecie systemu ustawienie bramki znikało.
Odinstalowanie sterów karty i ponowna instalacja nie rozwiązywała problemu.
Przeinstalowałem system, tylko nie odnowa a przez napraw bodajże i dopiero to rozwiązało problem i wszystko zaczęło działać prawidłowo.
Więc temat można zamknąć.

Re: Winodws Vista - Problem z DHCP i siecią  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 5 sierpnia 2017, 21:53

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.