• Toshiba 32W1333DB, brak podświetlenia

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Toshiba 32W1333DB, brak podświetlenia


przez przemko21 25 lipca 2017, 21:00
TV LCD Toshiba 32W1333DB
Płyta główna: VESTEL 17MB95S-1 V.1 211212
Zasilacz: 17IPS11 300413-R4

Objaw brak podświetlenia.
Brak jakiegokolwiek napięcia na złączu CN101
Świecąc latarką na ekran wszystko śmiga jak należy jednak bez BACKLIGHT.
Wcześniej wymieniłem listwę LED na nową , gdyż 2 LEDY były spalone ale reszta diod świeciła.
Na TV się jeszcze zbyt nie znam dlatego proszę forumowiczów o wskazówki odnośnie pomiarów (od czego zacząć, na czym skończyć)

Re: Toshiba 32W1333DB, brak podświetlenia


przez Google Adsense [BOT] 25 lipca 2017, 21:00

#2 Re: Toshiba 32W1333DB, brak podświetlenia


przez Usunięty Użytkownik 576 25 lipca 2017, 21:50
Ile tych listew tam jest .Wymienia się wszystkie na nowe bo rozbiera się kilka razy bez sensu a wypalają się luty pod ledami. Jaki to typ zasilacza 17ips20?Do sprawdzenia mosfet/y na wyjściu LED i ich driver .

#3 Re: Toshiba 32W1333DB, brak podświetlenia


przez przemko21 25 lipca 2017, 21:54
misiekelk napisał(a):Ile tych listew tam jest .Wymienia się wszystkie na nowe bo rozbiera się kilka razy bez sensu a wypalają się luty pod ledami. Jaki to typ zasilacza 17ips20?Do sprawdzenia mosfet/y na wyjściu LED i ich driver .


Listwy są dwie. Akurat dorwałem dwie ale wymieniłem jedną, niedziałającą. Zasilacz to 17IPS11.

Temat rozwiązałem sam. Jadąc wszystko po schemacie po kolei. Napięcia na VCC, EN, VIN na driverze ok. Zatem sprawdziłem połączenie między driverem a paskami LED i okazało się, że coś nie łączy. Problemem była wtyczka na złączu CN101. Głupota a przysporzyła mi sporo kłopotów.

Kolejnym problemem jeszcze bzyczenie zasilacza. Czego to może być efektem?
Może dlatego ze zamiast listwy o oznaczeniu TIS-4A 94V-0 dałem e74739 94v-0 również od 32 calowego TV. Pasuje identycznie.

Re: Toshiba 32W1333DB, brak podświetlenia


przez Google Adsense [BOT] 25 lipca 2017, 21:54
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.