• Apple iPad A1337 - brak reakcji

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain: the device's manufacturer, full model and the brief description of problem.
  2. Topic message should contain: the PCB marking code (required in case of hardware repairs), an extended description of problem, things you have checked/replaced/measured, your conclusions and the question. If you are not able to find the PCB marking code, please read THIS TOPIC. If you still cannot locate the PCB markings, please upload a clean, both-side photos of the mainboard - it is required to remove any films, modules or brackets possibly covering these markings.
  3. Before posting a new topic please read all topics in TRAININGS subforum and make a preliminary diagnostic based on the content of those trainings.
  4. Uploading of any complete schematics, BIOS files or any other kind of documentation, or linking to 3rd party websites with such files, is STRICTLY PROHIBITED. You can only upload the small portion of documentation or, link to BIOS file on UNVERIFIED BIOS FILES subforum, which simplifies the diagnostics/repair. You are not allowed to upload more then one complete page of instruction/schematic per single topic. The file you upload must not contain any watermarks, "confidential" markings, links or email addresses and cannot be password-protected.
  5. It is only permitted to describe one faulty device per single topic - you should always open a new topic for each subsequent device.
  6. Requesting of the full schematics, BoardView files, BIOS files or any other kind of documentation is NOT ALLOWED in this subforum. If you need to ask for any of these, you should open a new topic in DOCUMENTATION/BIOS REQUEST subforum.

#1 Apple iPad A1337 - brak reakcji


by franekx6 28 February 2017, 12:18
Witam
Pierwsze pytanie czy aby naładować baterię/uruchomić tablet wystarczy +5V oraz - z zasilacza serwisowego, czy może któryś pin dodatkowo jest wykorzystywany jak przykładowo w laptopach HP/Dell.
Obecnie po podłączeniu pod zasilacz laboratoryjny pobór prądu pływa w okolicach 4-160mA tak jakby charger próbował ładować baterię (nie wiem też jak długo tablet leżał rozładowany, u mnie po całym dniu pod serwisówką bez zmian) i co jakieś 3-4 delikatnie błyśnie wyświetlacz.
Brak reakcji na przycisk power, próbowałem przytrzymać włącznik/uśpienie wraz z przyciskiem Home przyez 10s jednak bez skutecznie.
Nie miałem do czynienia z tym tabletem dlatego pytam czy póki co można coś więcej próbować bez rozbierania go.
Pozdrawiam

Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by Google Adsense [BOT] 28 February 2017, 12:18

#2 Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by pawel80 28 February 2017, 13:03
Na początek podstaw sprawną i naładowaną baterie.

#3 Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by franekx6 28 February 2017, 14:13
pawel80 wrote:Na początek podstaw sprawną i naładowaną baterie.

Niestety nie mam takiej sprawnej baterii. Rozebrałem iPada i na złączach baterii mam 0V. Czy można ją jakoś w bezpieczny sposób podładować zasilaczem serwisowym? Robiłem tak w bateriach do tel. komórkowych jednak tutaj pomiędzy ogniwami a złączem baterii jest jeszcze sporo elektroniki.
Na PCB w miejscu padów złącza baterii na jednym napięcie skacze ~1.1-1.5V na drugim ~0-5V.

#4 Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji  [SOLVED]


by pawel80 28 February 2017, 14:23
Tak ustaw na zasilaczu napięcie ładowania 4.2V oraz maksymalnie prąd 1A i czekaj spokojnie, aż bateria się podładuje.
Jeszcze możesz sprawdzić czy płytą startuje bez baterii podpinając jedynie ładowarkę od iPada i sprawdzając czy wstaje. Bedzie to widoczne w ten sposób, że iPad bedzie się restartował w kółko i na ekranie na chwile powinno pojawić się logo jabłuszka. ;-)

#5 Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by Vogelek23 28 February 2017, 14:23
franekx6 wrote:Niestety nie mam takiej sprawnej baterii.
Jeśli nie dysponujesz PODSTAWOWYMI częściami zamiennymi, to po co bierzesz się za naprawę? To tak, jakbyś próbował naprawiać płytę główną laptopa, mając do dyspozycji tylko śrubokręt. Jeśli nie masz sprawnej baterii, to albo ją kup, albo pożycz, bo bez niej diagnostyka będzie mocno utrudniona, jeśli nie niemożliwa.

pawel80 wrote:Tak ustaw na zasilaczu napięcie ładowania 4.2V oraz maksymalnie prąd 1A i czekaj spokojnie, aż bateria się podładuje.
Szczerze mówiąc, przestałem "regenerować" baterie iPadów w taki sposób, odkąd jedna mi niespodziewanie spuchła na stole ;)

#6 Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by franekx6 28 February 2017, 15:41
Z odpiętą baterią efekt ten sam. Jedyna różnica to gdy odepnę wyświetlacz to pobór wzrasta do ~220mA i spada do praktycznie 0mA i tak w kółko. Z podpiętym wyświetlaczem pobór rośnie do około 160mA i mruga podświetlenie co kilka sekund.

#7 Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by Vogelek23 28 February 2017, 19:31
Jeśli uda Ci się podładować baterię (lub podłączyć sprawną), podłącz iPada do komputera i zobacz, czy jest wykrywany. Możliwe, że trzeba będzie go przeprogramować (iTunes).

#8 Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by wojtas 28 February 2017, 20:24
W miejsce baterii podłącz zasilacz serwisowy (4,2V) - obserwuj prąd, zrób pomiary, etc.

#9 Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by franekx6 3 March 2017, 12:00
Udało się "wskrzesić" baterię, dopiero na podładowanej ruszył. Również trzeba było go przeprogramować.
Dziękuję Kolegom za pomoc.

Re: Apple iPad A1337 - brak reakcji


by Google Adsense [BOT] 3 March 2017, 12:00

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.