• Windows Instalacja dla klienta a brak płyty

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone są wyłącznie dyskusje dotyczące zagadnień prawnych.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych.
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy, nie pomawiamy.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#21 Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez amorphe 12 września 2016, 20:30
maciej0227 napisał(a):mam oryginalnego Windowsa 7 HP na płycie, kupiłem go przed założeniem serwisu

Zobacz post #14 :D

Chyba, że na system Windows masz fakturę wystawioną na firmę założoną w późniejszym terminie ...

Re: Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez Google Adsense [BOT] 12 września 2016, 20:30

#22 Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez Vogelek23 13 września 2016, 13:03
maciej0227 napisał(a):A jeżeli mam oryginalnego Windowsa 7 HP na płycie, kupiłem go przed założeniem serwisu, to czy mogę instalować klientom, oczywiście wpisując ich kod ze stickera ?
Tak, możesz używać takiego nośnika do instalowania oprogramowania klientom, o ile płyta z oprogramowaniem została wciągnięta do ewidencji środków trwałych. Jeśli nie - nie możesz legalnie używać tego nośnika w firmie (nie wiem nawet, czy taki nośnik w ogóle może w pełni legalnie "przebywać" w siedzibie firmy, jeśli nie jest ujęty w ewidencji środków trwałych).

#23 Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez hlw 13 września 2016, 14:49
Microsoft bezpłatnie udostępnia obrazy od 7 w górę (dla windows 7 wymagany jest klucz aby pobrać obraz, ale windows 8, 8.1, 10 ściągnąć można obraz za pomocą programu Media Creation Tool).

#24 Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez morph 13 września 2016, 15:29
Vogelek23 napisał(a):Tak, możesz używać takiego nośnika do instalowania oprogramowania klientom, o ile płyta z oprogramowaniem została wciągnięta do ewidencji środków trwałych. Jeśli nie - nie możesz legalnie używać tego nośnika w firmie (nie wiem nawet, czy taki nośnik w ogóle może w pełni legalnie "przebywać" w siedzibie firmy, jeśli nie jest ujęty w ewidencji środków trwałych).


Nie rozumiem, wyjaśnij proszę.

#25 Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez novitech 13 września 2016, 17:07
No własnie, środek trwały pomijając wartość (do bodajże 3500 netto) to jedno a drugie, żaden US nie może Nam przedsiębiorcom zabronić wrzucania czegoś w koszty bądź nie. Nie musimy dokumentować legalnych nośników w żaden sposób.

NP. posiadasz prywatny komputer za chwile otwierasz firmę i nie musisz mieć dokumentów na zakup by go legalnie w firmie używać (nie masz go w kosztach). To tak w skrócie. Jak ktoś miałby jakieś pytania to służę pomocą.

#26 Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez oneeye 13 września 2016, 17:14
Vogelek23 napisał(a):Tak, możesz używać takiego nośnika do instalowania oprogramowania klientom, o ile płyta z oprogramowaniem została wciągnięta do ewidencji środków trwałych. Jeśli nie - nie możesz legalnie używać tego nośnika w firmie (nie wiem nawet, czy taki nośnik w ogóle może w pełni legalnie "przebywać" w siedzibie firmy, jeśli nie jest ujęty w ewidencji środków trwałych).



Dużo się zmieniło Łukasz.
Obecnie MS udostępnia Media Creation Tool do tworzenia nośników w dowolnym formacie. Wyżej Kolega o tym pisał.
Wracając jednak do nośnika w zamyśle CD/DVD, możesz go używać oczywiście, ale dla resellerów są inne narzędzia, w związku z czym była taka opinia iż nośnika OEM nie wolno używać. Na zdrowy rozsądek jednak, kupujesz licencję użytkowania oprogramowania a nie nośnika, a sam nośnik jest jednym z trzech warunków legalności zakupionej licencji. O jej niepowtarzalności stanowi jednak klucz. Nie znam takiego zapisu, który stanowiłby o zakazie używania nośnika. Możesz więc instalować spokojnie ze swojego nośnika, bo i tak używanie tej kopii oprogramowania jest uzależnione od aktywacji kluczem. W tym przypadku warunkiem legalności jest dowód zakupu i certyfikat - COA (2 z 3 warunków muszą być spełnione). BTW instalacja i użytkowanie przez 30 dni (Windows 7) z dowolnej kopii jest w pełni legalne - na tyle pozwala samo oprogramowanie.

A zastanawiałeś się dlaczego MS nie blokuje używania softu po przekroczeniu czasu przewidzianego na aktywację? :D (taki mały off-top)

#27 Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez maciek1221 23 grudnia 2017, 13:28
Jak obecnie wygląda sytuacja z instalowaniem Windowsów?
Microsoft udostępnia obrazy do pobrania w celu instalacji systemu.
1) Czy mogę pobrać, wypalić na płytę i z tego instalować systemy używając klucza klienta?
2) Czy muszę jednak zakupić daną wersję Windowsa, mieć oryginalną płytę na stanie i fakturę na zakup, i wtedy dopiero mogę instalować legalnie, też przy pomocy narzędzia do pobierania od Microsoft?
3) Załóżmy, że nie mam zakupionych systemów operacyjnych, mam nagrany pendrive multiboot i mam go zawsze w kieszeni. Czy to też zostanie sprawdzone np.: na podstawie tego, że wykonuję usługę reinstalacji?
4) Przy kontroli serwisu, w którym jestem pracownikiem i instaluję systemy z płyt pobranych z Internetu jestem obarczony jakąś odpowiedzialnością czy wszystko idzie na szefa, który tak zarządził?
5) A może dla legalności i zmniejszenia kosztów (zakup kilku Windowsów) wystarczy przy każdej reinstalacji nagrywać dany system na pendrive przy pomocy narzędzia od Microsoftu? Nie przechowywać systemu na pendrive, tylko to trochę uciążliwe i czasochłonne.
Pozdrawiam

Re: Windows Instalacja dla klienta a brak płyty


przez Google Adsense [BOT] 23 grudnia 2017, 13:28
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron