• Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi


przez insert 1 lutego 2015, 18:46
Trafiła mi się płyta, która ma miała uszkodzony mostek północny.
Po wymianie mostka okazało się, że problem jest z wykryciem karty WiFi.
Sprawdziłem wszystkie karty jakie miałem i tylko jedna została wykryta i dioda of WiFi zaświeciła na niebiesko.
Niestety mimo zainstalowanego sterownika nie wykrywała żadnej sieci.
Dla pewności wymieniłem gniazdo CN34 ale wymiana nie pomogła.
Napięcia 3V, 1.5V, 3VSUS obecne. Napięcie na włączniku WiFi 3.3V obecne.
Jeżeli użyje niekompatybilnej karty to płyta zgłasza, że karta jest nieobsługiwana.
Co w następnej kolejności powinienem sprawdzić?

Re: Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi


przez Google Adsense [BOT] 1 lutego 2015, 18:46

#2 Re: Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi  [ROZWIĄZANY]


przez pawel80 1 lutego 2015, 19:56
Możesz sprawdzić, jak zachowuje się inna nie kompatybilna karta z biosem, w systemie.
Uruchom komputer, daj w stan uśpienia i wtedy włóż kartę np. Intela i sprawdź czy w systemie pokaże ci urządzenie sieciowe. Pamiętaj że płyta jest pod napięciem i uważj przy wkładaniu wifi, żeby nie zrobić zwarcia.

#3 Re: Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi


przez insert 1 lutego 2015, 20:52
Przetestowałem Atheros A5007 i Broadcom BCM94312MCG.
Po wyjściu z uśpienia system wykrył karty i udało się połączyć z siecią WiFi.
Z kartą Atheros dioda od WiFi migała na przemian niebiesko i pomarańczowo.

#4 Re: Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi


przez pawel80 1 lutego 2015, 20:58
Zatem twoja oryginalna karta od tej płyty, wydaje się być uszkodzona. Teraz albo znajdziesz lub kupiś kartę wifi po twój model, albo wgrasz zmodyfikowany bios, który pozwoli na start laptopa z innymi kartami niż producent przypisał. ;)

#5 Re: Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi


przez insert 1 lutego 2015, 21:18
Szczerze mówiąc to w tym laptopie płyta była wymieniona z tego co pamiętam i nie wiem jaka była oryginalnie zamontowana.
Co ciekawe...mam jeszcze DV6305us z tą samą płytą i zamontowana jest karta BCM94311MCG i tej akurat system mi nie wykrywa.
Może to zbieg okoliczności bo ten drugi laptop jest po zalaniu, jak go uruchomię to się okaże czy karta jest sprawna.
Nie mogę znaleźć tera tego biosu. Wchodzi jedynie flash z pod Windows bo nie mam programatora do tej kości.

#6 Re: Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi


przez zmudek1 2 lutego 2015, 00:09
Miałem ten sam problem, ale było to dawno dawno temu.

W komputerze wymieniałem kość MCP67M na MCP67MV, więc konieczne było również wgranie innego biosu.

Zmodyfikowałem wgrany bios, z tego co pamiętam przy pomocy Phoenix Bios Editora. PBE rozpakowuje obraz biosu na kilka plików. W jednym z nich jest lista VID i PID kart, z którymi komputer współpracuje. Przeszukując jakimkolwiek HEX Editorem rozpakowane pliki znalazłem wpis VID i PID wyciągnięte managerem urządzeń Windows karty, która pracowała poprawnie z płytą przed wymianą MCP67M na MCP67MV. Następnie wpisałem tenże VID i PID do pliku biosu dla MCP67MV i utworzyłem obraz biosu programem PBE. Następnie tak zmodyfikowany obraz zaprogramowałem pod Windows Winflashem.

Nie wiem czy opisałem procedurę wystarczająco jasno, ale piszę to z pamięci a rzecz działa się jakiś rok temu.
Mam nadzieję, że mój post naprowadzi Cię na rozwiązanie problemu.

#7 Re: Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi


przez insert 2 lutego 2015, 00:38
Zaktualizowałem bios tym wsadem z pod Windows post11517.html#p11517
Atheros AR5007 działa poprawnie ale dioda od WiFi świeci na pomarańczowo co trochę mi przeszkadza.
Udało mi się znaleźć kartę BCM94321MCG rev GP1 P207, która działa i dioda WiFi świeci na niebiesko.
Dziękuje wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Re: Quanta AT8 rev.H Bios F.3D problem z wykrywaniem kart Wifi


przez Google Adsense [BOT] 2 lutego 2015, 00:38

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.