• Windows XP/7 - Legalność XP oraz tani zakup Windows 7 do szkoły

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone są wyłącznie dyskusje dotyczące zagadnień prawnych.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych.
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy, nie pomawiamy.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Windows XP/7 - Legalność XP oraz tani zakup Windows 7 do szkoły


przez Grubskee 29 sierpnia 2014, 12:05
Witam serdecznie

Rodzice mojej dziewczyny zakładają szkołę, nie dostali na nią obiecanych pieniędzy więc szukają jak najtańszych rozwiązań. Znalazłem 8 laptopów Dell z naklejką i kodem windows XP niestety nie będą one uwzględnione na fakturze którą dostaniemy czy w tej sytuacji system będzie legalny? Są to laptopy stare i używane Dell D620 jest na nich oryginalnie windows XP

I czy jest możliwość w ramach jakiegoś programu, słyszałem np. o jakimś programie non-profit zakupu 8 systemów Windows 7 po jak najniższej cenie? Uwzględniając iż jest to system do laptopów dla uczniów, a szkoła nie jest finansowa przez państwo?

Re: Windows XP/7 - Legalność XP oraz tani zakup Windows 7 do szkoły


przez Google Adsense [BOT] 29 sierpnia 2014, 12:05

#2 Re: Windows XP/7 - Legalność XP oraz tani zakup Windows 7 do szkoły


przez machlo1 3 września 2014, 15:32
te modele della zazwyczaj dostępne są u nas z rynków zachodnich jako sprzęty poleasingowe, posiadanie stickera na laptopie bez dodatkowego stickera "windows refubrished" daje Ci jedynie możliwość zainstalowania systemu w takiej wersji i języku aby był zgodny z rynkiem przeznaczenia.

Nie spotkałem się aby ktokolwiek podważył legalność systemu na którym jest sam sticker, aczkolwiek słyszałem o takich przypadkach, sprzedawcy zestawów poleasingowych straszą, że takie przypadki się zdarzają i sam sticker traktowany jest jako nielegalne oprogramowanie.

Tak naprawdę jest to dwuznaczne bo ktokolwiek kontrolujący nie jest w stanie stwierdzić języka licencji(jedynie microsoft), a Ty kupująć komputer kupujesz zestaw(tu powinni Ci napisać na fv że jest to z windowsem). Albo licencja refubrished która kosztuje ~50 zł/sztuka

Re: Windows XP/7 - Legalność XP oraz tani zakup Windows 7 do szkoły


przez Google Adsense [BOT] 3 września 2014, 15:32
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.