• Podłączenie dzwięku z PC do TV

This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 Podłączenie dzwięku z PC do TV


by PeEs 1 October 2013, 08:59
Witam,

generalnie wiem co i jak ale muszę rozwiać pewne wątpliwości.
Obraz idzie mi przez HDMI, niestety dźwięk nie bo w karcie mam wyjście DVI, płyta główna nie posiada S/PDIF więc trzeba zastosować inne rozwiązanie.

Zatem są dwie opcje i mam jedno pytanie do nich:
Podłączenie przez Jack - 2 x czincz oraz Jack - Jack ale czy w obydwu przypadkach będzie dźwięk jeśli w TV będę na HDMI ? Czy będzie tylko jeśli w TV będę miał wybrany tryb PC lub Component ????

Czy jest ew. jakieś inne rozwiązanie ?
I jeszcze jedno - do czego służy wyjście CD 4 pin w płycie głównej ???

TV SONY BRAVIA KDL32-EX302
Płyta główna - asus m2n68-am se2
grafika - geforce gt9400


pozdrawiam

Re: Podłączenie dzwięku z PC do TV


by Google Adsense [BOT] 1 October 2013, 08:59

#2 Re: Podłączenie dzwięku z PC do TV


by mar244 1 October 2013, 11:50
Więc tak,

wyjście CD 4pin służy do podłączenia napędu CD do płyty głównej z czego pamiętam dawało to możliwość odtwarzania płyt z muzyka, ale obecnie się już tego nie stosuje.

Co do połączenia TV, jeśli rzucisz na kablu HDMI to obraz poleci bez dźwięku bo karta go nie da, więc jak wepniesz kabel jack jack do tv i do karty dźwiękowej do gniazda wyjścia (zielone) to dźwięk powinien być, sprawa miewa się inaczej z "czinczami" bo jak dasz obraz przez kabel HDMI a dźwięk spróbujesz przez czincze to na pewno nie zadziała bo w TV wybierasz jeden tryb albo HDMI albo Czincze więc jedno drugie wyklucza. Na 100% powinien ruszyć dźwięk z kabla jack jack

#3 Re: Podłączenie dzwięku z PC do TV


by PeEs 1 October 2013, 16:10
Niestety nie działa.... co mnie właściwie mało dziwi.. na szczęście wydatek nie wielki za kabelek.
Sam fakt jak to działa u mnie w radiu samochodowym wyklucza tą opcję... tam podłączam kabel do radia i do telefonu i dopiero po włączeniu w radiu trybu AUX idzie dzwięk po włączeniu muzyki na telefonie. Zatem tutaj w TV musiałoby to się odbywać na tej samej zasadzie. Dziwne, że dużo ludzi wpomina o takim właśnie rozwiązaniu w kwesti podłączenia dzwięku z PC do TV, z tego co przeglądałem różne fora....
Opcja z czinczami skończy się tym samym tak jak pisałeś kolego.
Zatem nie ma żadnego innego rozwiązania aby otrzymać dźwięk w TV z PC prócz HDMI ?????
Przerażający jest fakt, że przez taką drobnostkę człowiek zmuszony jest kupować kartę z HDMI lub płytę główną aby był na niej S/PDIF bo na mojej nie ma.....

#4 Re: Podłączenie dzwięku z PC do TV


by grisza69 1 October 2013, 16:23
A czy coś takiego nie rozwiąże Twojego problemu ..... aukcja numer 3542023328 na Allegro.
HDMI z przejściówka dźwiękową.

#5 Re: Podłączenie dzwięku z PC do TV


by PeEs 1 October 2013, 16:46
grisza69 wrote:A czy coś takiego nie rozwiąże Twojego problemu ..... aukcja numer 3542023328 na Allegro.
HDMI z przejściówka dźwiękową.



hmmmm no ciekawie to wygląda tylko przy tej cenie pasowałoby abym miał już naprawdę 100% pewności, że to zadziała.

#6 Re: Podłączenie dzwięku z PC do TV


by baner81 1 October 2013, 20:16
Przejściówka ta nie wniesie nic nowego, bo to tylko kabel audio zintegrowany z kablem DVI-HDMI , także jeśli poprzednia opcja z kablem jack-jack nie zadziałała to ta również nie zatrybi. Jeśli TV nie ma opcji wyboru źródła dźwięku to tylko przez HDMI zadziała.

#7 Re: Podłączenie dzwięku z PC do TV


by PeEs 1 October 2013, 21:15
baner81 wrote:Przejściówka ta nie wniesie nic nowego, bo to tylko kabel audio zintegrowany z kablem DVI-HDMI , także jeśli poprzednia opcja z kablem jack-jack nie zadziałała to ta również nie zatrybi. Jeśli TV nie ma opcji wyboru źródła dźwięku to tylko przez HDMI zadziała


Otóż to.
Trochę poszperałem w ustawieniach TV. Przede wszystkim jest gniazdo oddzielne jack dzielone z hdmi 1.
Wszystko podłączone jak trzeba, w tv mam natomiast możliwość ustawienia Wejścia PC audio na hdmi1 lub PC. Więcej ustawień w tym zakresie brak. Na PC dźwięk jest tylko gdy włącze tryb PC z kolei przy ustawionym hdmi1 i włączonym trybie hdmi1 obraz jest dźwięku brak.
I tyle... w ustawieniach dźwięku w komputerze jako urządzenia odtwarzania mam tylko głośniki i brak jakiegokolwiek innego urządzenia do wyboru.
Sterowniki aktualizowane.
Co mogę jeszcze spróbować zrobić ? Bo po przeczytaniu troche wątków na ten temat widzę, że sporej ilości ludzi działa ta opcja i mają obraz z hdmi i dźwięk z jack - jack jednocześnie.

pozdrawiam

Re: Podłączenie dzwięku z PC do TV


by Google Adsense [BOT] 1 October 2013, 21:15
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.