• Imac 27 , late 2009 , 820-2733-A . Brak obrazu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Imac 27 , late 2009 , 820-2733-A . Brak obrazu.


przez Iwozar 19 marca 2020, 23:51
Witam

Potrzebuję pomocy z problemem.

Raczej na 90% wiem co jest nie tak , a mianowicie port MXM. Dostałem imaca i cały port MXM od grafiki był upaćkany od pasty termo-przewodzącej , na ile mi się udało na tyle wyczyściłem ale dalej jest problem.

Przy włożonej karcie świeci pierwsza dioda diagnostyczna i zero reakcji na włącznik , po wyciągnięciu grafiki imac wstaje i dwie pierwsze diody świecą.
Grafika w 100% sprawna , sprawdzałem w innym imacu.

Port mxm czyściłem izopropanolem ale dalej widzę pastę i nie mam pomysły jak się jej pozbyć.

Czy jest możliwa wymiana tego portu ? Lub co zrobić ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Re: Imac 27 , late 2009 , 820-2733-A . Brak obrazu.


przez Google Adsense [BOT] 19 marca 2020, 23:51

#2 Re: Imac 27 , late 2009 , 820-2733-A . Brak obrazu.


przez matic 20 marca 2020, 12:04
Hello!

Please, post a clear picture of MXM port.
Is there a white or silver thermal paste?

#3 Re: Imac 27 , late 2009 , 820-2733-A . Brak obrazu.


przez Iwozar 20 marca 2020, 12:18
It's white paste. It doesn't look this much on picture but its still there from both sides.

Obrazek
Obrazek

#4 Re: Imac 27 , late 2009 , 820-2733-A . Brak obrazu.  [ROZWIĄZANY]


przez matic 20 marca 2020, 12:55
White paste is much easier to clean than silver.

Soak the MXM connector with IPA, rub it thoroughly with a toothbrush, blow out the IPA with a compressed air. Repeat it several times until the MXM connector is clean.
If the IPA does not work, use a pure cleaning gasoline (cleaning petrol). After cleaning with gasoline, use IPA to finish.
Dry the board well before the test.

#5 Re: Imac 27 , late 2009 , 820-2733-A . Brak obrazu.


przez Iwozar 20 marca 2020, 15:28
Its going up now but still two first LEDS only light up , with or without graphic card.

UPDATE:

Now its not reacting on power button. Only first LED lids.

UPDATE:

Problem solved , compressed air helped to get rid of all thermal paste and imac is alive :)

Re: Imac 27 , late 2009 , 820-2733-A . Brak obrazu.


przez Google Adsense [BOT] 20 marca 2020, 15:28

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.