English Polski Русский Slovenščina
  • iMac 27" A1419 - brak podświetlenia matrycy

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 iMac 27" A1419 - brak podświetlenia matrycy


przez iT0mT0m 28 listopada 2019, 20:07
Witam,

Byłem dzisiaj u klienta, który posiada iMac 27" A1419. Przestało działać mu podświetlenie matrycy. Zerknąłem na taśmę oraz na elementy odpowiedzialne za podświetlenie backlightu, ale nie znalazłem nic upalonego, uszkodzonego. Potrzebowałbym wiedzieć jakie napięcia na poszczególnych pinach powinienem uzyskać na gnieździe podświetlenia matrycy J8200(wg BoardView)? Oznaczenie płyty: 820-00291-A. Chciałbym namierzyć czy uszkodzenie leży w samej płycie głównej czy padło podświetlenie w samej matrycy. Obraz, gdy przyświecimy mocnym światłem jest widoczny. System normalnie startuje.

Re: iMac 27" A1419 - brak podświetlenia matrycy


przez Google Adsense [BOT] 28 listopada 2019, 20:07

#2 Re: iMac 27" A1419 - brak podświetlenia matrycy


przez tumpio 1 grudnia 2019, 09:59
Dwie sekcje, dwa bezpieczniki (FB8210 i FB8211) - ok 48 - 60V.

Z podpiętą matrycą sprawdź warunki startowe U8100. Jak wszystkie warunki niezbędne do wystartowania inwertera występują, sprawdź czy masz przebieg na R8119. Jak jest chwilowy to masz prawdopodobnie przebicie BKLT_BOOST do masy - dość częste w tych płytach.

Re: iMac 27" A1419 - brak podświetlenia matrycy


przez Google Adsense [BOT] 1 grudnia 2019, 09:59

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.