• HP EliteBook 8460p - Brak reakcji

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#21 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez matic 10 marca 2023, 22:01
Measure the resistance to ground on pin 3 of diode D10 (it's located near the BIOS chip).
Diode D10 pin count:
Obrazek

Re: Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez Google Adsense [BOT] 10 marca 2023, 22:01

#22 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 10 marca 2023, 22:04
Rezystancja do masy na pinie 3 diody D10 jest w megaomach.

#23 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez matic 10 marca 2023, 22:10
Repeat the short circuit test from post #12. Limit the voltage to 3V and the current limit to 800mA.

#24 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 11 marca 2023, 00:28
Na dotyk grzeje się tylko układ KBC. Płyta pobiera 1.7V i 800mA. Czy to możliwe aby to był znów uszkodzony KBC, skoro go wymieniłem? W dodatku nie ma zwarcia, a rezystancja jest wysoka. Czy może coś przeciąża KBC, albo to normalna temperatura jego pracy? Nie jest gorący, ani nie parzy. Jest tylko delikatnie ciepły.

#25 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez matic 11 marca 2023, 10:35
FileEX napisał(a):Czy może coś przeciąża KBC, albo to normalna temperatura jego pracy? Nie jest gorący, ani nie parzy. Jest tylko delikatnie ciepły.
It's definitely not a normal operation temperature, especially with a power supply voltage of 1.7V only.

Measure the resistance to ground on pin 15 of KBC chip.

#26 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 11 marca 2023, 12:49
Rezystancja do masy na 15 pinie KBC jest w megaomach

#27 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez matic 11 marca 2023, 13:00
Please, post a clear picture of the KBC chip area of the board with a nearby surroundings.

#28 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 11 marca 2023, 13:44
Odwrotnie wlutowałem KBC, pomyliłem kropki.


EDIT: Dobra, przelutowałem KBC odwrotnie tak jak powinien być i jest poprawa. Rezystor się już nie grzeje, pojawiły się napięcia, zaświeciły kontrolki. Grzeje się jednak GPU po podpięciu zasilania i teraz pytanie czy ono jest uszkodzone i dlatego się grzeje, czy płyta się uruchamia sama z powodu braku baterii RTC / wymiany KBC i dlatego się grzeje? Nie parzy, ale jest ciepły.

#29 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez matic 11 marca 2023, 22:17
It's normal that the GPU gets warm as your board turns on automatically.
FileEX napisał(a):czy płyta się uruchamia sama z powodu braku baterii RTC
This can definitely be the reason for auto-on.
Insert a functional RTC battery and check what's going on. Note that the board will probably turn on automatically, but it should only the first time after inserting the RTC battery.

By the way, I do not recommend to run the boards without the RTC battery, as some of them may automatically set up the BIOS password in such a case, and we don't want that, do we?

#30 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 17 marca 2023, 15:14
Złożyłem sprzęt, założyłem chłodzenie, skręciłem, wsadziłem ram, podpiąłem baterię RTC no i... laptop się włącza, diody świecą, wentylator kręci, ale obrazu brak. Matryca nawet się nie polaryzuje. Mostek jest troszkę ciepły, co mogę jeszcze sprawdzić?

Bateria RTC ma 2,7v

#31 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez matic 17 marca 2023, 15:41
FileEX napisał(a):Bateria RTC ma 2,7v
This voltage is too low, the RTC battery is discharged.
A new battery must have a voltage not lower than 3V (measure it, when it's connected to the board).

#32 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 17 marca 2023, 20:59
Dałem nową bateryjkę, 3,25V i nic się nie zmieniło. Laptop nie daje obrazu ani na matrycy, ani na zewnętrznym obrazie. Czasami startuje z wentylatorem na maksa, a czasami tak nim "pulsuje", w sensie, że kręci szybciej, wolniej, szybciej, wolniej. Napięcia obecne, nic się nie grzeje wyczuwalnie poza PCH.

Czasami po włączeniu pika speaker, ale nie podaje żadnego kodu tylko cały czas pika i po chwili przestaje. RAM 100% sprawny.

#33 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez Vogelek23 17 marca 2023, 21:51
FileEX napisał(a):Po rozlutowaniu zworki, rezystor się nie grzeje! Tylko co jest przyczyną, skoro nie ma już zwarcia?
Wymontuj diodę D10 i sprawdź, czy rezystor będzie gorący - jeśli tak, to wymontuj zworkę R124 i ponownie sprawdź temperaturę rezystora.

#34 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 18 marca 2023, 00:31
Vogelek23 napisał(a):Wymontuj diodę D10 i sprawdź, czy rezystor będzie gorący - jeśli tak, to wymontuj zworkę R124 i ponownie sprawdź temperaturę rezystora.

Ale rezystor się już nie grzeje. Po wymianie KBC na nowy i poprawce ten problem zniknął i zworka jest zlutowana. Teraz płyta się uruchamia, więc wsadziłem ram, dysk, chłodzenie i wentylator, podpiąłem taśmy i przewody, ale brak obrazu na matrycy i zewnętrznym ekranie. Nawet się ona nie polaryzuje. Tak jak napisałem - wentylator czasami załącza się na maksymalnych obrotach, a czasami pulsacyjnie się kręci, czyli szybciej, wolniej, szybciej, wolniej i ciepły jest PCH. Napięcia obecne, gpu i cpu startują, bateryjka rtc wymieniona.

#35 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez Vogelek23 18 marca 2023, 14:24
FileEX napisał(a):Po wymianie KBC na nowy i poprawce ten problem zniknął i zworka jest zlutowana.
OK, nie odnotowałem, że wątek ma dwie podstrony i odpowiedziałem na post #20. Doczytałem resztę postów z podstrony 2 i dochodzę do wniosku, że bardzo prawdopodobne jest tutaj uszkodzenie PCH.

#36 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez matic 18 marca 2023, 16:09
1) Does the machine still automatically turn on when you connect the power supply to the board?
2) If so, does the machine turn off and stay turned off, if you hold down the power button for a few seconds?
3) Does the machine turn on again, if you press to the power button?

#37 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 18 marca 2023, 17:27
1. Tylko po odpięciu baterii BIOS. Normalnie nie włącza się już automatycznie.
2. Jeśli włączę laptopa przyciskiem, to mogę go też wyłączyć przyciskiem.
3. Tak

#38 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez matic 19 marca 2023, 09:25
Measure the power consumption (in mA) of the board in the following cases with the main battery disconnected from the board:
a) Machine turned off (Stand-by).
b) Machine turned on with the RAM memory connected to the board.
c) Machine turned on with the RAM memory disconnected from the board.

#39 Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez FileEX 19 marca 2023, 11:30
Tak jak napisałem na początku jestem dopiero na etapie nauki, dlatego mam pytanie. Jeśli chcę sprawdzić jaki prąd pobiera płyta to muszę na zasilaczu laboratoryjnym ustawić 18.5V i 3.5A (tak jak na etykiecie zasilacza HP) i wlutować się w główną linię zasilania (np. piny gniazda)?

Re: HP EliteBook 8460p - Brak reakcji


przez Google Adsense [BOT] 20 marca 2023, 08:01
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.