English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP AiO Pavilion 27-a103nf - brak numeru seryjnego po aktualizacji BIOS, nie startuje

przez mecenas666 22 lutego 2018, 12:38
Witam serdecznie,

mam problem z komputerem All-in-One HP Pavilion 27-a103nf. Po aktualizacji BIOS plikiem ze strony producenta (zgodny z family SSID, dedykowany do tego numeru seryjnego urzadzenia), z dziwnej przyczyny z pamięci EEPROM zginęły informacje o modelu urządzenia, numerze seryjnym i numerze produktu. Po aktualizacji, komputer wydał dźwięk 5 piknięć, po czym aktualnie zawiesza się na ekranie bootowania z komunikatem o braku numeru seryjnego. Podejrzewam, że trzeba je zakodować informacje na nowo. Wszystkie numery posiadam pospisywane na kartce, niestety nie dysponuję narzędziem do wgrania numerów seryjnych. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Wiem, że można zastosować HP DMI Tool, natomiast nie potrafię odszukać wersji pasującej do tego modelu. Po wejściu w BIOS rzeczywiscie w informacjach o urzadzeniu brak numerów seryjnych - puste pola.

Komunikat jaki jest wyświetlany na akeranie bootowania:

"Invalid or missing product information.
The following product information programmed into the system board is missing or invalid.
System Board (00A) - Product Name, Product Serial Number, Product Number)."Liczę na pomoc. Pozdrawiam!

Re: HP AiO Pavilion 27-a103nf - brak numeru seryjnego po aktualizacji BIOS, nie startuje

przez Google Adsense [BOT] 22 lutego 2018, 12:38

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.