English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Asus X550L po zalaniu - artefakty

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus X550L po zalaniu - artefakty


przez terabajt 30 kwietnia 2021, 17:56
Dzień dobry.
Posiadam laptopa ASUS X550L, płyta X550LD REV 2.0 , Procesor i7-4500U, NVIDIA GEFORCE 840M.
Laptop po zalaniu nie uruchamiał się, wisiał na 0.51 A.
Po zmianie BIOS z forum oraz wymianie układu RTD2136R laptop uruchamia się, jednak przy próbie bootowania systemu (WIndows 10 czy Linux Live) pojawiają się artefakty i na tym laptop wisi. Tak samo zachowuje się na zewnętrznym monitorze. Proszę o pomoc.
Obrazek
Obrazek

Re: Asus X550L po zalaniu - artefakty


przez Google Adsense [BOT] 30 kwietnia 2021, 17:56

#2 Re: Asus X550L po zalaniu - artefakty  [ROZWIĄZANY]


przez cezaryp 30 kwietnia 2021, 19:53
Witam, proponowałbym wyczyścić ME region i wsad w KBC.

#3 Re: Asus X550L po zalaniu - artefakty


przez sebastiank 1 maja 2021, 08:20
Sprawdź na innych wsadach - być może masz nieodpowiedni do tej płyty. To co widzisz to prawdopodobnie efekt zawieszenia a nie artefakty w rozumieniu błędy w wyniku uszkodzenia grafiki - chociaż samo zawieszenie może być spowodowane zaprogramowaniem wsadem dla płyty z inną grafiką.

#4 Re: Asus X550L po zalaniu - artefakty


przez terabajt 4 maja 2021, 12:11
Dokładnie, wyczyszczenie KBC załatwiło sprawę. Wszystko działa poprawnie. Bardzo dziękuję za pomoc.

Re: Asus X550L po zalaniu - artefakty


przez Google Adsense [BOT] 4 maja 2021, 12:11

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.