• Asus ROG G750JW Nie ładuje, nie uruchamia się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus ROG G750JW Nie ładuje, nie uruchamia się.


przez scaut 3 kwietnia 2020, 20:24
Cześć,

Jestem tutaj pierwszy raz więc chciałbym się przywitać i z góry przy okazji podziękować za rady jakie tutaj udostępniacie z których skorzystałem i nawet coś naprawiłem. Podziwiam waszą pracę i widzę :) Daleko mi do was więc chciałbym skorzystać z waszej pomocy.

Na wstępie napiszę, że dopiero zaczynam zabawę w naprawy laptopów pod kątem płyt głównych więc moja wiedza nie jest w tym temacie najlepsza.

Mam pewien problem, laptop Asus z płytą G750JW rev 2.1.

Otóż podczas próby mierzenia napięć zwarłem mosfet PQ8200 P2300BEA z PC8206, zwarciu towarzyszyło drobne iskrzenie. W związku z tym że układ po tym zdarzeniu wyglądał podejrzanie został on wymieniony na P0903BEA gdyż oryginalny nie mogłem nigdzie kupić. Wyczytałem tutaj w serwisie, że mogę go takim zastąpić.

Po całym zabiegu niestety nadal nie mogę uruchomić tej płyty i też nie do końca wiem do czego mogło doprowadzić to spięcie. Czy byłby ktoś tak uprzejmy i chciał chwile ze mną popracować ?

Na załączonym zdjęciu wskazałem gdzie znajduje się mosfet o którym wyżej mowa. Przed tym zabiegiem miałem ładowanie i komputer się uruchamiał. :(

Re: Asus ROG G750JW Nie ładuje, nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 3 kwietnia 2020, 20:24

#2 Re: Asus ROG G750JW Nie ładuje, nie uruchamia się.


przez xamledyD 5 kwietnia 2020, 20:32
Witam.
Zdjęcie się nie dodało. :)
Na Forum są dostępne materiały mogące pomóc w naprawie sprzętu: schemat-asus-g750jh-g750jw-rg520jw-t33107.html
Czy zwarcie podczas pomiaru PQ8200 z PC8206 polegało na dotknięciu obu elementów jednocześnie sondą pomiarową multimetru?
Podaj pobór prądu płyty głównej przed i po próbie włączenia.
Podaj napięcia z cewek w stosunku do masy przy podłączonym zasilaniu.
Podaj rezystancje z cewek w stosunku do masy przy odłączonym zasilaniu.
Zapoznaj się też z tematami szkoleniowymi na Forum w dziale SZKOLENIA.
Pozdrawiam

#3 Re: Asus ROG G750JW Nie ładuje, nie uruchamia się.


przez scaut 6 kwietnia 2020, 19:03
Obrazek
Obrazek
Hej, dzięki za zainteresowaniem się moim tematem.

A więc tak zwarcie powstało w skutku dotknięcia sondą pomiarową obu
elementów jednocześnie po czym laptop zgasł.
Na teraz nie mogę niestety podać poboru energii ze względu, że nie posiadam
przewodów do zasilacza serwisowego. Zostały zamówione.
edit : pomiar z zasilacza serwisowego
bez przycisku power : 0,4 mA
z przyciskiem tyle samo.
Podsyłam napięcie i rezystancje w foto.
A ten schemat dotyczy bezpośrednio tej płyty czy jakiejś innej podobnej i
są jakieś różnice ?

// EDIT 17.04.2020

Hej, temat do zamknięcia. Nie podejmuję się naprawy.

Re: Asus ROG G750JW Nie ładuje, nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 6 kwietnia 2020, 19:03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.