English Polski Русский
FORUMDESC_DIY_COMPLETED_PROJECTS

#1 Adapter WSON-8 do DIP8 do programatorów TL866x, RT809x, CH341x itp.

przez Vogelek23 18 maja 2018, 00:37
Witam,

Załączam sprawdzony projekt adaptera WSON-8 do DIP8 dla programatorów TL866x, RT809x, CH341x i innych. Adapter ma standardowy rozstaw rzędów pinów równy 7,62mm - pasuje zatem do praktycznie wszystkich popularnych programatorów, zarówno tych z podstawkami ZIF, jak i ze zwykłymi podstawkami na układy DIP8. Można użyć tego adaptera także w komputerach stacjonarnych, w których kości BIOS są umieszczone w podstawkach DIP8 - w przypadku braku kości w obudowie DIP8, możemy przylutować kość WSON-8 do adaptera, zaprogramować stosownym wsadem i umieścić w podstawce na płycie.

Obrazek

Plik PDF to kompletny zestaw do wykonania adaptera metodą termotransferu (warstwa TOP LAYER jest już odbiciem lustrzanym, więc nie ma potrzeby ponownego odbijania warstwy podczas drukowania).
Archiwum ZIP zawiera wygenerowane pliki GERBER do maszynowego wykonania płytki (warstwy: GTL, GTO, GTS, GTP, GBL, GBO, GBS, GBP, GKO) oraz wierceń (pliki DRR i DRL).

Obrazek

Uwagi do projektu:
  • średnica otworów dla goldpinów (CN1 i CN2) wynosi 1,0mm, zaś dla przelotek/zwór (J1-J6) jest to 0,4mm.
  • pliki są wyskalowane 1:1 dla arkusza A4, zatem nie należy skalować plików podczas drukowania - nie można używać opcji typu "dopasuj" ani "zmniejsz zbyt duże strony". Skala ma być ustawiona dokładnie na 100%.
  • warstwa ścieżek BOTTOM jest zminimalizowana tak, że właściwie nie ma potrzeby jej wykonywania - wystarczy wlutować 6 zwór w miejsca J1 do J6.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zapraszam do dyskusji.

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Adapter WSON-8 do DIP8 do programatorów TL866x, RT809x, CH341x itp.

przez Google Adsense [BOT] 18 maja 2018, 00:37

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.