English Polski Русский
FORUMDESC_DIY_COMPLETED_PROJECTS

#1 Adapter do programatora dla kości SPI 1,8V - konwerter poziomów z 3,3V do 1,8V

przez Vogelek23 17 grudnia 2018, 19:58
Witam,

Jakiś czas temu wynikła potrzeba wykonania jak najprostszego adaptera do programowania kości BIOS, zasilanych napięciem 1,8V (np. Winbond W25Q64FW, Micron N25Q064A) w programatorach 3,3V (TL866A/CS, EZP2010 i tym podobne). Czekanie przez kilka tygodni na dostawę gotowego adaptera z Chin nie wchodziło w rachubę - urządzenie potrzebne było "na wczoraj". Tak oto powstało to maleństwo - najpierw jako projekt odręczny, złożony "na pająka", a potem przeniesiony do programu Altium Designer.

Urządzenie składa się z zaledwie 9 elementów. Wymiary płytki są ponad dwukrotnie mniejsze, niż wymiary pudełka zapałek - 22mm x 32mm. Płytka została zaprojektowana jednostronnie, ze ścieżkami o szerokości minimalnej 0.4mm (większość ścieżek ma szerokość 0.5mm), toteż z łatwością można ją wykonać wszelkimi domowymi metodami (termotransfer, naświetlanie a nawet pisak olejowy).

Poniżej widok 3D płytki, wygenerowany w Altium (obie strony), a w załączniku pliki: schemat, rysunek ścieżek (format A5, skala 1:1, odbicie lustrzane) oraz wykaz elementów.

Obrazek Obrazek

Jak widać, goldpiny są przylutowane od strony ścieżek, co może niektórym nastręczyć pewnych trudności. Ja poradziłem sobie tak:

Obrazek

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Adapter do programatora dla kości SPI 1,8V - konwerter poziomów z 3,3V do 1,8V

przez Google Adsense [BOT] 17 grudnia 2018, 19:58

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.