English Polski Русский Slovenščina

#1Zmiany w opcjach kolorów szablonu graficznego Elvikom


by Vogelek23 29 April 2019, 00:04
Witam,

Ostatnio w Prywatnych Wiadomościach od Was pojawiały się liczne prośby, dotyczące opcji kolorystycznych szablonu graficznego Elvikom. Większość osób zarzucało mi, że zamiast tworzyć 9 różnych wariantów kolorystycznych, które "są nudne jak flaki z olejem" oraz "mocno biją po oczach" (to cytaty z Waszych wiadomości), gdy przegląda się forum w godzinach wieczornych i nocnych, powinienem pomyśleć o czymś na kształt dostępnego w systemie macOS 10.14 przełącznika kolorów jasny-ciemny.

Postanowiłem wyjść naprzeciw tym prośbom. Usunąłem wszystkie dodatkowe (poza domyślnym) opcje kolorów, dostępne dla szablonu Elvikom i zastąpiłem je opcją "ciemny". Od teraz każdy z Was może ustawić sobie tę opcję w Panelu Użytkownika -> Ustawienia forum:

Image

Tak wygląda forum po przełączeniu na ciemny schemat kolorów:

Image

----------

W przypadku napotkania niepoprawnego wyświetlania któregokolwiek z elementów ciemnego schematu kolorów (np. elementy w negatywie, bardzo słabo widoczny lub nieczytelny tekst, zbyt kontrastowe elementy), bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich tego typu problemów w dziale PROBLEMY Z FORUM.

Re: Zmiany w opcjach kolorów szablonu graficznego Elvikom


by Google Adsense [BOT] 29 April 2019, 00:04

#2 Re: Zmiany w opcjach kolorów szablonu graficznego Elvikom


by Vogelek23 30 May 2019, 18:17
AKTUALIZACJA

Dodałem trzecią opcję szablonu - DYNAMICZNY.

Image

Analogicznie, jak w przypadku systemu macOS Mojave, po ustawieniu tej opcji szablon forum przełącza się automatycznie pomiędzy opcjami "jasny" i "ciemny", w zależności od pory dnia (a ściślej mówiąc - w zależności od czasu wschodu i zachodu słońca w danej lokalizacji). Jeśli za naszym oknem zapadnie zmrok, forum przełączy się na "ciemny", zaś niezwłocznie o świcie przełączy się na "jasny" i pozostanie na nim do zachodu słońca.

Możliwe błędy w działaniu:
- ponieważ do obsługi tej opcji skrypt forum korzysta z geolokalizacji po adresie IP, w przypadku używania wszelkiego typu wirtualnych sieci prywatnych (VPN) bądź też programów do zmiany/ukrywania adresu IP, funkcja automatycznego przełączania szablonów może nie działać w sposób zgodny z oczekiwaniami (np. szablon nie przełączy się na "ciemny" po zapadnięciu zmroku lub pozostanie ciemny po wschodzie słońca).
- do obsługi tej opcji skrypt forum korzysta także z indywidualnych ustawień strefy czasowej (TZ) oraz czasu letniego (DST), warto więc zweryfikować w Panelu Użytkownika, czy prawidłowo ustawiliśmy te parametry. W przypadku niewłaściwej strefy czasowej, szablon może przełączać się o niewłaściwej porze. W przypadku niepoprawnego ustawienia czasu letniego, szablon będzie przełączał się z błędem ±1h.

----------

W przypadkach błędnego działania dynamicznego schematu kolorów - pomimo prawidłowych ustawień TZ i DST oraz nieużywania sieci VPN czy aplikacji do zmiany/ukrywania IP - bardzo proszę o zgłaszanie problemów w dziale PROBLEMY Z FORUM.

Re: Zmiany w opcjach kolorów szablonu graficznego Elvikom


by Google Adsense [BOT] 30 May 2019, 18:17

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.