• Zamiennik tranzystora 2SK215

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Zamiennik tranzystora 2SK215


przez mareqBB 11 lipca 2023, 17:31
Mam do naprawy stary wzmacniacz Denona i poleciał w nim tranzystor 2SK215. Szukam od dwóch dni i wygląda na to, że z niego istny biały kruk.
Czy zna ktoś z was jakiś dobry odpowiednik?

Re: Zamiennik tranzystora 2SK215


przez Google Adsense [BOT] 11 lipca 2023, 17:31

#3 Re: Zamiennik tranzystora 2SK215


przez mareqBB 25 lipca 2023, 21:36
Zamówiłem na próbę, zobaczymy czy nie sprzedają tych samych malowanek co są na aliexpress. Na alledrogo też są i też kicha, nikt nie ma ami jednego pozytywnego komentarza.

#4 Re: Zamiennik tranzystora 2SK215


przez Vogelek23 26 lipca 2023, 11:28
Właściwie to możesz zastosować dowolny N-MOSFET o parametrach zbliżonych do oryginału. Jedynym problemem w tym przypadku jest pinout (zamieniony dren ze źródłem - prawie wszystkie współczesne tranzystory w obudowie TO220 mają dren na środku, tutaj na środku jest źródło), ale można to rozwiązać, stosując tranzystory w izolowanej obudowie. Celowo piszę "tranzystorY" z uwagi na to, że jest to wzmacniacz akustyczny, toteż najlepiej by było sparować cały stopień wyjściowy.

#5 Re: Zamiennik tranzystora 2SK215


przez mareqBB 26 lipca 2023, 18:17
Wiem, że można szukać zamiennika ale klient uparł się na oryginał. Kolejność wyprowadzeń to nie problem, tym bardziej, że one nie są zamontowane na radiatorze. To driver dla końcówki.

Re: Zamiennik tranzystora 2SK215


przez Google Adsense [BOT] 26 lipca 2023, 18:17
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.