English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Zalegalizowanie serwisu - Ceny

Forumsregeln:Die Forumsregeln lesen

1. W tym dziale dozwolone są wyłącznie dyskusje, związane z tematyką pracy.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek ofert pracy (do tego służą stosowne działy).
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.
Dieses Thema ist als ARCHIV markiert. Antworten Sie nur, wenn Ihre Nachricht eine Lösung enthält (Allgemeine Geschäftsbedingungen, 12.1)

#1 Zalegalizowanie serwisu - Ceny


von konatsu 18 März 2019, 10:10
Witam wszystkich,

Do tej pory uczyłem się naprawy płyt i robiłem laptopy od znajomych/rodziny oraz trafiało się od znajomego komisu pudło z laptopami w przeróżnym stanie po naprawach innych itp. na zasadach jak zrobisz to super jak nie to trudno.

Doszedłem do wniosku, że chce to robić bardziej na poważnie i legalnie(podatki itp).
Jako że działalność już posiadam(usługi programowania), to pasuje mi teraz dowiedzieć jakie są ceny serwisu aby nie psuć rynku.

Jak by ktoś mógł opisać mniej więcej ceny za przykładowe usługi.
Diagnoza
Programowanie BIOS
Programowanie EC
Naprawa przetwornicy
Wymiana KBC
Wymiana RAM(chip)
Naprawa płyty, różne
Naprawa płyty po kimś
Inne co może się jeszcze trafić

Nie wymieniam jeszcze większych układów BGA (Brak praktyki i sprzętu) ale jeśli możecie to też możecie się podzielić ile taka usługa kosztuje.

Wiem, że pytanie trudne ale mam nadzieje, że społeczność forum pomoże :)

Re: Zalegalizowanie serwisu - Ceny


von Google Adsense [BOT] 18 März 2019, 10:10

#2 Re: Zalegalizowanie serwisu - Ceny


von Vogelek23 21 März 2019, 23:25
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ceny usług są ogromnie zróżnicowane i zależą w dużej mierze od tego, w jakim regionie prowadzisz działalność, jaka jest liczba mieszkańców w Twoim mieście, czy są (ile i jakie) konkurencyjne serwisy, ale czynników, które musisz wziąć pod uwagę, jest dużo, dużo więcej. Trzeba np. mieć świadomość, że gdy nie masz w pełni wyposażonego warsztatu, nie wykonasz niektórych napraw, co przełoży się także na kształt Twojego cennika. Ceny usług muszą być także dopasowane do Twojego doświadczenia - jeśli jesteś dobry w tym, co robisz i naprawiasz sprzęt, z którym wiele innych serwisów sobie nie poradziło, to oczywiste jest, że ceny u Ciebie mogą być wyższe. Wyposażenie warsztatu (ochrona ESD, wentylacja itp) także ma wpływ na ceny usług - im lepsze wyposażenie serwisowe ma warsztat (co wiąże się często z wyższą jakością usług), tym ceny będą wyższe.

Co zaś to Twojej listy:
1. Diagnoza - 0-150zł.
2. Programowanie BIOS - 30-200zł.
3. Programowanie EC - 30-200zł.
4. Naprawa przetwornicy - 100-500zł (cena zależy po części od marki sprzętu - np. sprzęt Apple jest zwykle sporo droższy w serwisowaniu).
5. Wymiana KBC - 50-400zł.
6. Wymiana RAM - 100-500zł (cena zależy też od ilości kości RAM do wymiany - wiadomo, że wymiana 4 kości będzie tańsza, niż wymiana 32 kości).
7. Naprawa płyty - 150-2000+zł (cena zależy po części od marki laptopa).
8. Naprawa po kimś - 200-2000+zł (cena zależy po części od marki laptopa).
9. Inne - zależnie od tego, co to dokładnie jest.

Najlepiej będzie, gdy przejdziesz się do konkurencji jako klient (tak, to najlepsza forma badania rynku w Twoim mieście!) i wtedy będziesz miał rozeznanie, jakie stawki obowiązują w obszarze miasta, w którym chcesz rozpocząć działalność.

Re: Zalegalizowanie serwisu - Ceny


von Google Adsense [BOT] 21 März 2019, 23:25
Dieses Thema ist als ARCHIV markiert. Antworten Sie nur, wenn Ihre Nachricht eine Lösung enthält (Allgemeine Geschäftsbedingungen, 12.1)

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 0 Gäste

_______________________________
Alle Rechte vorbehalten. Das unerlaubte Kopieren des Inhalts dieser Website oder eines Teils davon ist strengstens untersagt.
Alle auf dieser Website veröffentlichten Marken, Markennamen, Produkte oder Dienstleistungen gehören ihren gesetzlichen Eigentümern, sind urheberrechtlich geschützt und werden nur zu Informationszwecken verwendet.