• Zakup zasilacza do serwisu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Zakup zasilacza do serwisu.


przez Usunięty Użytkownik 402 30 grudnia 2010, 23:23
Witajcie, mam zamiar zakupić sobie zasilacz do serwisu lecz te z allegro mi się najzwyczajniej nie podobają. Chciałbym kupić taki z pomiarem rezystancji obciążenia i poborem mocy. Wystarczy jedno kanałowy, lecz może być dwu. Co polecacie?


Starego zasilacza nie będę modernizował bo nie ma w nim miejsca - upchałem solidnie.
No chyba że zbuduję od nowa z użyciem jakiegoś procesorka.

Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez Google Adsense [BOT] 30 grudnia 2010, 23:23

#3 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez AdamStar 9 marca 2011, 17:03
Czy kolega LAZY kupił już zasilacz serwisowy?

Ja również poszukuję zasilacza, jednak nie chcę kupować tych z allegro. Na chwilę obecną znalazłem dwa które mnie zainteresowały. Pierwszy to Agilent U8002A 30V/5A, a drugi to Tektronix PWS2326 32V/6A. Oba są dostępne w ofercie Farnella. Zastanawiam się tylko nad ergonomią nastawy parametrów w Tektronixie.

ObrazekObrazek

Poniżej porównanie sporządzone przez Tektronixa 8-)
ObrazekObrazek

#4 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez mareksmd 22 września 2011, 11:46
Witam,

Posiadam PPS3205T-3S Atten, w razie pytań służę pomocą :)

#5 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez Usunięty Użytkownik 402 22 września 2011, 11:57
Panowie od założenia tematu minęło ładnych kilka miesięcy. Informuję iż zakupiłem zasilacz RG303Pro. Zasilacz ten pomimo swojej prostoty spełnia swoje zadanie. Kupiłem go w postaci niesprawnej i tak samo jak w poprzednich zasilaczach tego typu nie miałem problemu z naprawą. Zasilacz wykonany jest z ogólnodostępnych części, więc w razie usterki jest łatwy do naprawienia. Pomimo wielkości nie posiada wyjącego wentylatora co jest denerwującym elementem zasilaczy jednokanałowych o mocy 5-10 Amper.
Jeżeli nie będzie dodatkowych pytań to zamknę temat.

#6 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez R2D2 26 września 2012, 20:17
Odgrzeję trochę temat bo zakupiłem jakiś czas temu Agilenta U8002A.
Jako że prowadzę działalność nie tylko serwisową ale też produkcyjną było zapotrzebowanie
na drugi zasilacz laboratoryjny.
Mocno zastanawiałem się nad Tekiem PWS2326 bo ma odrobinę lepsze parametry i cena podobna lecz
nic nie zastąpi gałki do regulacji nastaw.
Nie lubię regulacji przyciskami w sprzęcie pomiarowym.
Wracając do Agilenta , ma wentylator który szumi ale jest to średnio uciążliwe jak na warunki warsztatowe.
Wentylator przyspiesza obroty jak rośnie obciążenie/temperatura.
Pomęczyłem go trochę na obciążeniach rezystancyjnych i indukcyjnych nie zauważyłem żadnych anomalii.
Wszystkie nastawy CV,CC działają prawidłowo.
Przyrząd jest ciężki i dość długi , zrobiony na dużym trafie toroidalnym.

#8 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez Macpod 18 października 2012, 20:51
Ja go używam i mogę śmiało polecić, mam go chyba około pół roku i na razie bez żadnego problemu.
Chociaż parę razy się zdarzyło, że po włączeniu od razu miał podane napięcie na wyjście, ale były to sporadyczne przypadki i raczej jeśli ktoś przestrzega podstawowego BHP to nic nie powinno uszkodzić;)


Edit.
Ja mam wersję D (bez podłączenia do PC).

#9 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez R2D2 19 października 2012, 08:18
Do zasilania głównego PG w laptopach może i się nada.
Ale jeżeli ktoś chce podłączać do tego zasilacza drogą i "delikatną" elektronikę to niech obejrzy to :
http://www.youtube.com/watch?v=Fya-4mjV4N4&feature=relmfu
odcinek 314 pokazuje budowę tego zasilacza.
Oczywiście nie generalizuje , ale wygląda na to że to nieciekawy zasilacz.

#10 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez gkrz67 19 października 2012, 10:05
No toś mnie troszkę zmartwił tym filmikiem, a zapowiadało się tak dobrze. Wyczytałem w komentarzach że problem tkwi w niedobrych tranzystorach, ale kupić i od razu przerabiać ?
No to co proponujecie w budżecie 100 Euro ?

#11 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez Macpod 19 października 2012, 13:02
No niestety mnie Kolega też zmartwił, miałem zamiar dokupić wersję z dwoma liniami, ale dziękuję za link - wybiorę coś innego.

#12 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez gkrz67 19 października 2012, 14:28
Na elektrodzie jest wątek o tym zasilaczu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2164853&postdays=0&postorder=asc&highlight=axiomet&start=90
W ostatnim poście tj. 05 Paź 2012 20:54 gość przeprowadza test taki jak ten z youtube i twierdzi że chyba coś poprawili, bo u niego nie ma przestrzeleń. Chociaż nadal zastanawiam się nad tym Koradem.
W takim razie spytam o takie zasilacze, czy ktoś używa i zna firmę AXIOMIT i Matrix. Mam na oku takie zasilacz:

http://www.tme.eu/pl/details/ax-3005dbl/zasilacze-jednokanalowe/axiomet/#ta87c9ecfde53c4b18e0d3d1660d4e30e

http://www.tme.eu/pl/details/ax-3005d/zasilacze-jednokanalowe/axiomet/#tf487053cc1b30c077a663740db02417b

http://www.tme.eu/pl/details/mps-3005d/zasilacze-wielokanalowe/matrix/#

#13 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez R2D2 19 października 2012, 22:02
gkrz67 napisał(a):Na elektrodzie jest wątek o tym zasilaczu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... t&start=90
W ostatnim poście tj. 05 Paź 2012 20:54 gość przeprowadza test taki jak ten z youtube i twierdzi że chyba coś poprawili, bo u niego nie ma przestrzeleń.


Sprzęt pomiarowy trochę jak ten zasilacz więc pewnie dlatego nic nie widać :-).
Przetwornika D/A na rezystorach nie da się poprawić :-).

#14 Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez gkrz67 20 października 2012, 11:13
____________________________________
Edit by moderator michal3411

Pozwolę sobie jeszcze was pomęczyć. Znalazłem na rosyjskiej stronie zdjęcia zasilacza Axiomet: http://www.e-voron.dp.ua/catalog/015872
A tu pozwolę sobie zamieścić wnętrze zasilacza Axiomet i Korad:

//usunięto źle wklejone zdjęcia

Czy ktoś używa tego Axiometa ? Jaki sposób nastaw waszym zdaniem jest lepszy: jedno duże pokrętło, czy dwa pokrętła na kanał z nastawą zgrubną i precyzyjną ? Który z tych zasilaczy waszym zdaniem lepiej kupić ? Oba zasilacze w identycznej cenie. Korci mnie ten Korad bo ma te pamięci, ale czy to jest przydatne. 400zł nie majątek i ciekawi mnie czy ten Korad faktycznie robi takie psikusiki. Z drugiej strony, Axiomet wygląda w środku solidniej i firma dość znana.

Chyba jednak zdecyduję się na tego Korada, za te pieniążki to jedyny zasilacz który ma pomiar prądu do 3 miejsca po przecinku, ale teraz się zastanawiam, czy nie lepiej dołożyć 100zł i kupić podwójny, zamiast tego złącza do komputera, jakoś średnio widzę zastosowanie tego przy naprawach.
27.11.2012
No i zakupiłem tego podwójnego, na razie jestem zadowolony. Szkoda że nie ma instrukcji po Polsku.

Re: Zakup zasilacza do serwisu.


przez Google Adsense [BOT] 20 października 2012, 11:13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.