Forum ELVIKOM

Forum ELVIKOM

Forum poświęcone profesjonalnym naprawom sprzętu komputerowego

English  Polski  Русский 
Slot zarezerwowany Wolny slot Wolny slot Wolny slot Wolny slot

Strefa czasowa: UTC + 1

Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 #1   Tytuł: Yamaha PSR9000 - nie startuje.
PostNapisane: 11 lutego 2018, 22:04 
Witam kolegów!
Kupiłem ze dwa lata temu uszkodzoną psr9000 za 700zł. Zapalało się tylko podświetlenie ekranu. Po rozebraniu, pomierzeniu napięć wyszło że zasilacz jest całkowicie sprawny. Instrument zawiera 3 najważniejsze płyty:
DM:
Obrazek
TG:
Obrazek
DP:
Obrazek

Płyty te wysłałem do Pana Krzysztofa Metelskiego z serwisu KeyStore. Sprawdził te płyty w innej PSR9000.
- Płyta DM nie startuje - jakieś uszkodzenie lub uszkodzone oprogramowanie eprom, ale nie ma możliwości aby wgrać ponownie do kości.
- Płyta DP sprawna.
- Płyta TG - w komplecie ze sprawną DM - wyświetlacz pokazuje brak oprogramowania tej płyty, może trzeba wgrać z dyskietek? a może te płyty są jakoś parowane/zakodowane ze sobą i wyjęta z innego instrumentu nie zadziała?
Kupiłem czyste pamięci flash intel, ale nie znalazłem programatora do nich, następnie kupiłem nowy procesor do płyty głównej DM. Wlutowałem go ale potem doczytałem że jest on programowany, ma wewnętrzny eprom i bez wcześniejszego zaprogramowania może nie ruszyć. Wymieniłem wszystkie kondesatory smd na płycie DM - wszystkie te zabiegi nic nie dały. W końcu w Ameryce znalazłem sprawną DM z demontażu za 400zł. Wydałem na to wszystko już z 1500zł.. Po otrzymaniu zakupionej płyty DM z demontażu, sytuacja taka sama, podświetlenie wyświetlacza się zapala i nic poza tym. Możliwe że przysłali uszkodzoną płytę, choć zapewniano mnie że jest sprawna. Poza tym podłączyłem wyjście wideo composite, do telewizora - nic się nie pokazuje ale jak podpięty jest jakikolwiek dysk twardy do płyty DP, pokazuje się ramka w środku ekranu a w niej jakieś przypadkowe czarne kropki migają na niebieskim tle, tak jak by coś było przetwarzane... Czy może mi ktoś jeszcze pomóc z tym gratem? Mam oscyloskop analogowy jeśli miało by to pomóc. W załączeniu instrukcja serwisowa.

Tytuł: Re: Yamaha PSR9000 - nie startuje.
PostNapisane: 11 lutego 2018, 22:04 

#2   Tytuł: Re: Yamaha PSR9000 - nie startuje.
PostNapisane: 14 lutego 2018, 01:05 
Robiłeś test ze strony 26? Wyświetlacz cały, zasilanie prawidłowe? Połączenie jego do cpu jest?

Tytuł: Re: Re: Yamaha PSR9000 - nie startuje.
PostNapisane: 14 lutego 2018, 01:05 

Strefa czasowa: UTC + 1

Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]