FORUMDESC_ALL_OTHER_REPAIRS

#1 Yamaha PSR9000 - nie startuje.

przez HotIce 11 lutego 2018, 23:04
Witam kolegów!
Kupiłem ze dwa lata temu uszkodzoną psr9000 za 700zł. Zapalało się tylko podświetlenie ekranu. Po rozebraniu, pomierzeniu napięć wyszło że zasilacz jest całkowicie sprawny. Instrument zawiera 3 najważniejsze płyty:
DM:
Obrazek
TG:
Obrazek
DP:
Obrazek

Płyty te wysłałem do Pana Krzysztofa Metelskiego z serwisu KeyStore. Sprawdził te płyty w innej PSR9000.
- Płyta DM nie startuje - jakieś uszkodzenie lub uszkodzone oprogramowanie eprom, ale nie ma możliwości aby wgrać ponownie do kości.
- Płyta DP sprawna.
- Płyta TG - w komplecie ze sprawną DM - wyświetlacz pokazuje brak oprogramowania tej płyty, może trzeba wgrać z dyskietek? a może te płyty są jakoś parowane/zakodowane ze sobą i wyjęta z innego instrumentu nie zadziała?
Kupiłem czyste pamięci flash intel, ale nie znalazłem programatora do nich, następnie kupiłem nowy procesor do płyty głównej DM. Wlutowałem go ale potem doczytałem że jest on programowany, ma wewnętrzny eprom i bez wcześniejszego zaprogramowania może nie ruszyć. Wymieniłem wszystkie kondesatory smd na płycie DM - wszystkie te zabiegi nic nie dały. W końcu w Ameryce znalazłem sprawną DM z demontażu za 400zł. Wydałem na to wszystko już z 1500zł.. Po otrzymaniu zakupionej płyty DM z demontażu, sytuacja taka sama, podświetlenie wyświetlacza się zapala i nic poza tym. Możliwe że przysłali uszkodzoną płytę, choć zapewniano mnie że jest sprawna. Poza tym podłączyłem wyjście wideo composite, do telewizora - nic się nie pokazuje ale jak podpięty jest jakikolwiek dysk twardy do płyty DP, pokazuje się ramka w środku ekranu a w niej jakieś przypadkowe czarne kropki migają na niebieskim tle, tak jak by coś było przetwarzane... Czy może mi ktoś jeszcze pomóc z tym gratem? Mam oscyloskop analogowy jeśli miało by to pomóc. W załączeniu instrukcja serwisowa.

#2 Re: Yamaha PSR9000 - nie startuje.

przez LAZY 14 lutego 2018, 02:05
Robiłeś test ze strony 26? Wyświetlacz cały, zasilanie prawidłowe? Połączenie jego do cpu jest?

#3 Re: Yamaha PSR9000 - nie startuje.

przez HotIce 10 marca 2018, 18:30
Zasilanie wygląda na prawidłowe, dociera w kluczowe punkty płyty głównej. Test na stronie 26 jest opisany tak:
Use the stereo plugs and connect a 33 ohm load at the [PHONES] terminal.
Unit settings:
MASTER VOLUME: Maximum
TRIM VR: Maximum
MIC INPUT VOLUME: Maximum
*LOOP SEND, SUB1, and SUB2 should be disconnected.
2. How to enter the Test Program
[AUTO MODE]
While pressing the [DEMO], [EXIT], and [INTRO A] buttons, turn on the power switch.
[MANUAL MODE]
While pressing the [DEMO], [EXIT], and [INTRO B] buttons, turn on the power switch.

Podłączyłem rezystancję 33Ohm do wtyczki słuchawek ale tylko prawy kanał, czy tu chodzi o prawy i lewy jednocześnie, każdy po 33Ohm?
Co to jest "TRIM VR:" ?
Dałem maximum głośności głównej oraz wejścia mikrofonu, wciskam jednocześnie demo,exit, intro b, potem zasilanie ale nic się nie dzieje. Nie wiem jak przetestować czy wyświetlacz ma połączenie z CPU. Możliwe że to uszkodzenie jest takie że nawet start trybu serwisowego nie jest możliwy - to tak jak komputer z uszkodzonym biosem... Przypominam że po włączeniu nie zapalają się żadne diody, tylko podświetlenie wyświetlacza.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.