English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader


przez kowalcook 3 czerwca 2020, 15:00
Witam, pytanie jak odblokować bootloader w tym telefonie w przypadku gdy telefon nie był powiązany z kontem xiaomi i nie da się uruchomić systemu w telefonie aby to konto powiązać? Narzędzie MI Unlock podaje komunikat żeby dodać konto w systemie MUI czego nie jestem w stanie zrobić i mamy błędne koło.

Re: Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader


przez Google Adsense [BOT] 3 czerwca 2020, 15:00

#2 Re: Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader


przez misiekelk 4 czerwca 2020, 21:56
Poszukaj kogoś z UFI boxem.Telefon trzeba softować po kredytach przez serwer Xiaomi .Inaczej nie ma opcji.Chyba że zabawa w programowanie emmc a i tak może nie wstać bo brak autoryzacji z Xiaomi .Wszystkie telefony z Chin (Meizu,OPPO,niektóre Huawei) wymagają do wgrania plików pliku.ath lub podobnych.W Xiaomi po naprawie należy pamiętać aby przy kolejnym sofcie nie blokować bootloadera .Fon nie wstanie i zabawa od nowa.

Ostatnio edytowano 5 czerwca 2020, 09:11 przez misiekelk, łącznie edytowano 1 raz

#3 Re: Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader


przez kowalcook 5 czerwca 2020, 09:04
Witam. Problem już rozwiązany. Wystarczyło zmostkować dwa piny na płycie i spowodować uruchomienie telefonu w trybie serwisowym w EDL. Wtedy możesz pominąć zablokowany bootloader. Po wgraniu nowegi softa wystarczy zalogować się na konto xiaomi i aktywować system. Telefon już działa i wrócił do klienta z nowym softem. Może porada się komuś przyda. Pozdrawiam.

#4 Re: Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader


przez misiekelk 5 czerwca 2020, 09:10
Cieszę się że się udało .Na starszych modelach to zadziała.Ten myk nie zadziała na nowych Xiaomi.Pozdrawiam

#5 Re: Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader


przez kowalcook 5 czerwca 2020, 09:39
Robiłem to na modelu mi6 z 2019 roku wersja 64GB więc na nowych również działa. Pozdrawiam

#6 Re: Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader


przez misiekelk 6 czerwca 2020, 19:48
Zobaczymy jak dostaniesz któryś z tych:
NOTE 7
REDMI NOTE 7 PRO
REDMI NOTE 6 PRO
REDMI 6 PRO IN
REDMI 6 PRO
XM-D2T GLOBAL
MI MAX PRIME
MI 9 SE
XM-E1S GLOBAL
REDMI 6 (MTK)
MI 9 GLOBAL
HM6A (MTK)
PCO F1 GLOBAL
MI-One Plus

Kończmy temat ważne że poszło.

Re: Xiaomi MI6 - jak odblokować bootloader


przez Google Adsense [BOT] 6 czerwca 2020, 19:48

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.