English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Xbox One S - wymiana płyty, błąd E100, ,, NIE,, oryginalny napęd DVD

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Xbox One S - wymiana płyty, błąd E100, ,, NIE,, oryginalny napęd DVD


przez McMemorek 31 maja 2021, 23:58
Witam serdecznie.

Przez przypadek zalałem swoją konsolę sokiem. Płyta nadała się tylko na złom :). Znalazłem na allegro płytę za 80 zł, w której było uszkodzone gniazdo HDMI. Kupiłem, płyta przyszła, gniazdo wymieniłem. Konsole złożyłem, odpaliłem i przystąpiłem do instalacji firmware. No i teraz tak...

Instalacja składa się z trzech etapów. Pierwszy etap rozpakowywania plików z pendrive idzie bez problemu. Na drugim etapie na samym końcu konsola uruchamia się ponownie a następnie wypluwa błąd E100. Szukając pomocy u wujka Google znalazłem, że jest to błąd płytki z elektroniką od napędu DVD.. Oznacza to, że do danej płyty MUSI być oryginalny ( za pewne zgodny z jakimś ID ) napęd DVD. Zadzwoniłem do sprzedającego, czy nie ma takiego napędu, ten niestety odpowiedział, że nie ma.. Drugim pomysłem był telefon do serwisu, który specjalizuje się w naprawie konsol. Wytłumaczyłem jaki jest problem i czy jest jakaś szansa na oszukanie konsoli z tym napędem. Facet jedyne co mi powiedział to to, że można oszukać JAKIŚ UKŁAD za pomocą programatora, innym słowy obejść te zabezpieczenie. Oczywiście jak zapytałem, czy jest mi w stanie powiedzieć jak to zrobić to powiedział, że najlepiej to wysłać do nich konsole i oni to zrobią.

Drodzy forumowicze, czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi, w jaki sposób można obejść ten błąd z napędem?
W dużym skrócie ma -stara plyte po zalaniu wraz ze wszystkimi podzespołami czyli dysk, napęd ( elektronia napędu ) oraz tą sprawną płytę w której wymieniłem port HDMI. I teraz z tych dwóch płyt po prostu trzeba zrobić jedną sprawną z możliwością obejścia sprawdzania ( nie wiem ? ID ? napędu ? jakiś numerów seryjnych ? ) Pracuje jako serwisant komputerowy a więc dostęp do programatora, dostęp do lutownicy oraz hot air jest :) tylko pomysłu brak jak się za to zabrać, proszę zatem Was o pomoc :) dzięki !

Re: Xbox One S - wymiana płyty, błąd E100, ,, NIE,, oryginalny napęd DVD


przez Google Adsense [BOT] 31 maja 2021, 23:58

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.