• XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez stingray 28 sierpnia 2023, 15:17
Witam.

Problem dotyczy konsoli Xbox One S z płytą M1018151-001 rev.H. Konsola przyszła z dziwnymi objawami. Na Fifie 22 były błędy grafiki. W menu wyglądało to jakby tekstury się "rozciągały" od jednego punktu. W czasie meczu za zawodnikami ciągnęły się jakieś dziwne kreski. Przy próbie resetu konsoli z menu, wyłączyła się i już się nie włączyła. Przy próbie włączenia z przycisku jest tylko sygnał dźwiękowy i tyle. po podłączeniu miernika do wtyczki zasilacza daje on 11,9V bez różnicy czy wtyczka jest podłączona do płyty czy nie. Pomierzyłem płytę i napięcia w trybie standby mam 0,8V, 1,1V, 1,3V, 2,5V, 3,3V, 5V i 12V. Po podłączeniu miernika do wtyczki 12V w zasilaczu udało mi się uruchomić konsolę, ale odcina ją po kilku sekundach (ok. 5s). Sprawdziłem wiatrak - po podpięciu na krótko kręci, przez te 5s się nie załącza.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Re: XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez Google Adsense [BOT] 28 sierpnia 2023, 15:17

#2 Re: XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez ctro 28 sierpnia 2023, 15:29
Próbowałeś na te 5s włączyć bez dysku?

#3 Re: XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez stingray 29 sierpnia 2023, 09:56
Bez dysku, bez napędu - ten sam objaw. Piknięcie i nic. Jak podłączę miernik do +12V i GND to startuje na 5s i odcina zasilanie z piknięciem.

#4 Re: XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez baner81 29 sierpnia 2023, 13:43
A test na innym 100% sprawnym zasilaczu zrobiony?

#5 Re: XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez stingray 29 sierpnia 2023, 15:24
Podałem 12V z zasilacza serwisowego. Pobór prądu skacze od 1,4-1,7A, potem spada do 0,4A i znowu rośnie i tak w kółko do odcięcia. Bez podłączonego multimetru w ogóle się nie zapala biała dioda sygnalizująca zasilanie. W trybie standby pobór skacze od 0-1,6A kilka razy aż stabilizuje się na poziomie 0,02A. Jak standby się ustabilizuje, to wtedy można odpalać konsolę z włącznika (zapala się dioda sygnalizująca zasilanie), ale efekt jest ten sam - kilka sekund i odcięcie.

#6 Re: XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez ctro 29 sierpnia 2023, 21:38
Zaczęło się od problemów z obrazem, więc możesz pomierzyć napięcia względem masy na rerimerze w trakcie tych 5s pracy, rezystancję do masy na L6F1.
Ew zdjąć retimer i zobaczyć, czy zachowanie konsoli się poprawi (nie będzie obrazu po hdmi).

#7 Re: XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez stingray 9 września 2023, 14:59
Temat można zamknąć. Problemem okazał się APU. Nie określiłem dokładnie czy winny jest sam APU (typowa usterka w XOS) czy uszkodzone luty BGA. Tak czy inaczej koszt naprawy przekracza wartość urządzenia. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Re: XBOX One S - problemy z załączeniem zasilania + odcina po kilku sekundach


przez Google Adsense [BOT] 9 września 2023, 14:59
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.