English Polski Русский
FORUMDESC_GAMING_CONSOLE_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Xbox One kontroler, nie działa na akumulatorkach

przez lukasz86 8 maja 2018, 11:19
Witam, mam problem z kontroler do Xboxa Ona, kontroler działa na kablu usb, lecz na akumulatorach już nie. Jak na razie zlokalizowałem kondensator który ma rezystancję 13 kohm, do masy. Problem w tym że nie wiem jaką pojemność mogę zastosować tego kondensatora. Jest to kondensator C1 przy cewce L1. Numer płyty x913436-007. z góry dziękuję za pomoc w rozpoznaniu tego elementu.

Ostatnio edytowano 8 maja 2018, 11:54 przez lukasz86, łącznie edytowano 1 raz

Re: Xbox One kontroler, nie działa na akumulatorkach

przez Google Adsense [BOT] 8 maja 2018, 11:19

#2 Re: Xbox One kontroler, nie działa na akumulatorkach

przez WIOLAD 8 maja 2018, 11:36
lukasz86 napisał(a):Jak na razie zlokalizowałem kondensator który ma rezystancję 13 kohm, do masy.

Mierzony na płycie czy po wylutowaniu?

#3 Re: Xbox One kontroler, nie działa na akumulatorkach

przez lukasz86 8 maja 2018, 11:48
mierzony na płycie, wiem że najlepiej byłoby go wylutować i wtedy sprawdzić dokładnie, sprawdzałem na drugim kontrolerze i taka rezystancja do masy nie występuje, stąd moje podejrzenie co do tego kondensatora.

#4 Re: Xbox One kontroler, nie działa na akumulatorkach

przez Vogelek23 8 maja 2018, 12:08
Wylutuj i zmierz kondensator oraz pady na płytce - nie będziemy zgadywać, czy to rzeczywiście kondensator powoduje taką rezystancję, czy może problem jest jednak na płycie.

#5 Re: Xbox One kontroler, nie działa na akumulatorkach  [ROZWIĄZANY]

przez lukasz86 8 maja 2018, 13:06
Faktycznie, kondensator jest sprawny, po wylutowaniu kondensatora, rezystancja na płycie nadal występuje.

Po dłuższym sprawdzaniu, natrafiłem na tranzystor, którego rezystancja wynosi 3 kohm względem kolektor emiter i w drugą stronę to samo. Bez tego tranzystora rezystancja ta już nie występuje. Mam problem z rozszyfrowaniem tego tranzystora, widnieje na nim oznaczenie "ISS Z lub ISS2" Tranzystor ten znajduje się na płytce pod symbolem Q9.

#6 Re: Xbox One kontroler, nie działa na akumulatorkach

przez lukasz86 10 maja 2018, 09:34
Problem został rozwiązany, po zamontowaniu nowego tranzystora.

Re: Xbox One kontroler, nie działa na akumulatorkach

przez Google Adsense [BOT] 10 maja 2018, 09:34