• Xbox 360 Slim E - brak reakcji na zasilanie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Xbox 360 Slim E - brak reakcji na zasilanie


przez kvviingu 14 stycznia 2020, 09:28
Witam forumowicze!

Słowem wstępu


Bardzo mi miło, że mogę podzielić się z wami (pewnie prostym) problemem, który od tygodnia spędza mi sen z powiek. Mianowicie:
Kupiłem niedawno Xboxa 360 Slim E jako uszkodzony za 50zł (nie znałem modelu, dosłownie zero info o rewizji), licząc na to, że będę mógł pobawić się w BGA i dostanę jakiegoś fata. Moje zdziwienie, gdy młody obywatel przyniósł w moje progi Slimke E która nie reagowała na zasilanie. Pomyślałem, że no dobrze, był cały zestaw łącznie z padem i kinectem więc ugryzę ten nabój. No i teraz wyleją się komentarze pokroju - "No to kupiłeś xboxa, chciałeś robić BGA a nie umiesz go zdiagnowować?" - ano tak, zgadza się. Nie wchodźmy w szczegóły mojej motywacji, potraktujmy to jako szczeniackie marzenie.

Opis usterki

Po podłączeniu konsoli do zasilania, LED na PSU jest pomarańczowy. Zasilacz jest w pełni sprawny, testowałem go pod obciążeniem z enablerem pod zworką, napięcia są stabilne przy 50W loadu. Konsola zupełnie nie reaguje na przycisk zasilania, ani "beepu" (chociaż nie wiem, czy ta wersja ma buzzer, wizualnie go nie zlokalizowałem), wentylator ani rusz, EJECT nie działa. Test IPA i palucha na płycie nie pomógł (jestem ESD SAFE), gruby palec i równomierne rozprowadzenie nacisku na mostku i układzie APU nie dało rezultatów.

Dodatkowa, podjęta diagnostyka bazowana na forum


Żeby nie było, próbowałem z moimi miernymi umiejętnościami połączyć w głowie parę bloczków i przeszukać fora. Mogę na chwile obecną stwierdzić tak:
L5A1 - z jednej strony 3.3V, z drugiej 2V
L5B2 - z jednej strony 1.2V, z drugiej ~1V
L5B1 - z obydwu stron 5.16V
Na przycisku zasilania są 3.3V, podczas zwierania pinów konsola dalej nie startuje.
Nie jestem w stanie pomierzyć napięć 12V etc. ponieważ (w moim mniemaniu) zostają one generowane, gdy enabler zasilacza jest zwarty, czego nie mogę uzyskać w sposób naturalny.
Obstawiam, że pamięć NAND nie była prawdopodobnie robiona, albo zostało to zrobione bardzo profesjonalnie, wg. wywiadu konsola nie była serwisowana, jedynie odesłana z ostatniego serwisu (chwile po uszkodzeniu) jako nienaprawialna. Pierwszy i jedyny właściciel twierdzi, że wyłączył konsole na noc, na następny dzień już nie wstała.
Sprawdzałem porty USB i próbowałem zwierać mniejsze piny na wypr. "power" (podobno niektóre corony tak wstawały)
Konsole próbowałem odpalać bez dysku, bez napędu - dalej nic.

Dodatkowe informacje techniczne

Model płyty głównej, o której debatujemy to X854326-004 (o ile dobrze googlowałem, jest to Corona, nie jestem pewien rewizji)
Na płycie znajduje się 4GB pamięć NAND SKHYNIX h26m31001fpr, nie jestem pewien, czy dam radę ją odczytać z uwagi na brak jakiejkolwiek przeróbki, co za tym idzie brak możliwości wyciągnięcia kluczy.

Dziękuję z góry za wszelką pomoc, którą państwo mnie obdarzą, mam nadzieję, że baza (ex)serwisantów Xklocków jest jeszcze aktywna! Z chęcia wysłucham całej krytyki, odnośnie metodologii itd. o ile będzie ona konstruktywna! Krytyka to doskonały budulec wiedzy, więc nie szczędźcie słów :D

Re: Xbox 360 Slim E - brak reakcji na zasilanie


przez Google Adsense [BOT] 14 stycznia 2020, 09:28

#2 Re: Xbox 360 Slim E - brak reakcji na zasilanie


przez kvviingu 22 stycznia 2020, 21:20
Podbijam.

Re: Xbox 360 Slim E - brak reakcji na zasilanie


przez Google Adsense [BOT] 22 stycznia 2020, 21:20
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.