FORUMDESC_GAMING_CONSOLE_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez mojojek 23 lipca 2018, 15:04
Witam serdecznie!

Konsola Xbox 360 E, wersja Corona V3/V5 (nie jestem pewien). Płyta główna: X854326-004 (Sticker: X875898-001 REV A 5.60). Sprawna, nigdy
wcześniej nie otwierana, uszkodzony napęd (nie czyta płyt). Zabieram się do
przeróbki i za Chiny nie mogę dobrać się do NANDu. NAND 16MB. Za każdym
razem Nandpro30 pokazuje komunikat "Could not detect a flash controller!".
Zbudowałem do testów 4 programatory na różnej długości przewodach (podobno
to ważne - teraz najdłuższy przewód ma 5,5cm, żyła miedziana). Za każdym
razem to samo. Komputer i port LPT na pewno sprawne bo testowo rozebrałem
Trinity i bez problemu odczytuje i zapisuje NAND!
Obecnie pola lutownicze odessałem ze starej cyny i przylutowałem na wylot i
również żadnej poprawy.

Coś robię nie tak czy może ta Corona jest jakaś kapryśna?

Wszystko podpinam według tego schematu:

Obrazek

Poniżej zdjęcia płyty głównej oraz lutów:

Obrazek
Stary programator

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po lewej stronie to wystający kabelek, którego nie obcinałem - nie ma tam
zwarcia.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, bo mnie już się pomysły skończyły.

Re: Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez Google Adsense [BOT] 23 lipca 2018, 15:04

#2 Re: Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez perpuchaty 26 lipca 2018, 21:04
Jaki dokładnie NAND tam siedzi? Widzę, że testowałeś programator na innej konsoli lecz wolę zapytać- zasilanie do płyty masz podpięte w momencie próby odczytu? Konsola z odpiętym programatorem ciągle wstaje?

#3 Re: Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez mojojek 27 lipca 2018, 11:49
Dziękuję za zainteresowanie.

Siedzi tam kość 16MB o oznaczeniach:
ST NAND128W3A2BN6
99A4M VS
MYS 99 345

Zasilanie zawsze podpięte do płyty przy próbie odczytu. Zasilacz również musi być sprawny bo bez najmniejszych problemów konsola wstaje i działa na oryginalnym wsadzie. Jedyny minus to tak jak napisałem, nie działający napęd (przy włączaniu konsoli nawet go nie podpinam).

#4 Re: Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez perpuchaty 7 sierpnia 2018, 08:36
Spróbuj wprowadzić SMC w tryb Bad Flash Recovery:
sequence of events,
I disconnected power brick (minimum of 20 secs!),
shorted pins 44-47 to GND,
connected power brick,
wait 5 secs.
un-shorted points
ran NandPro 2.0b. It now shows correct flashconfig again hooray!!

Jak dobrze pamiętam wystarczy zewrzeć piny 46-47 do masy (możesz to zrobić próbówką miernika).

#5 Re: Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez mojojek 12 sierpnia 2018, 00:58
Co dokładnie dzieje się w tym trybie? Niestety nie mam póki co "wyjętego" NANDu i nie chciałbym uszkodzić obecnego :) Piny mam zwierać przy kostce NAND? Od której strony je liczyć?

#6 Re: Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez perpuchaty 15 sierpnia 2018, 10:28
Obrazek

Chodziło mi o piny 43 oraz 44.

W momencie tej operacji SMC przęłącza się w inny tryb (nie pamiętam jak nazwany), pozwalając na odczyt NANDu poprzez interfejs SPI jeżeli jest zablokowany i normalny reset poprzez uart nie pomaga.

#7 Re: Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez neos 19 sierpnia 2018, 19:13
Sprawdź rezystory pod czerwonym i niebieskim kablem R2C9 = 50ohm i R2C10 = 100ohm

Re: Re: Xbox 360 E Corona V3 / V5 - brak połączenia z PC - nie można odczytać NAND

przez Google Adsense [BOT] 19 sierpnia 2018, 19:13