Forum ELVIKOM

Forum ELVIKOM

Forum poświęcone profesjonalnym naprawom sprzętu komputerowego

English  Polski  Русский 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 #1   Tytuł: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 3 stycznia 2015, 23:52 
Witam,

Moja prywatna konsolka.
Najpierw konsola straciła wewnętrzną pamięć 4GB po dzisiejszej aktualizacji z netu, formatowanie nie przywróciło jej do życia -wciąż informacja niezformatowana.

Następnie przerwałem aktualizację 3MB dla jednej z gier, pojawił się ekran dash boarda z kręcącym się kółkiem i po ok. 5 min. kręcenia zniecierpliwiony wyłączyłem konsole.

Proszę o poradę - jakaś inicjacja poprzez PC lub hard reset ?
Czy już po roku BGA , HANA ? :)

Tytuł: Re: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 3 stycznia 2015, 23:52 

#2   Tytuł: Re: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 8 stycznia 2015, 16:48 
A nie masz gwarancji ??? Bo tak chyba najprościej. Jak nie to spróbuj odczytać nand, i zaprogramować go z powrotem. Z tym że przed zaprogramowaniem sformatuj do go normalnie w windows na fat32 tylko daj normalne formatowanie a nie szybkie. Operacji odczytu i zapisu nandu dokonasz za pomocą j-runner albo auto gg, musisz mieć jeszcze przerobioną przejściówkę karty microSD, aha i nie na każdym czytniku kart będzie Ci program to widział.

Obrazek

#3   Tytuł: Re: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 8 stycznia 2015, 21:44 
Właśnie obstawiałem po przemyśleniach NAND'a z uwagi na błędy aktualizacji.
Po napisaniu posta na drugi dzień konsola umarła całkowicie tzn. zero reakcji na power b.

Poszła na gwarancję do EuroA..

#4   Tytuł: Re: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 8 stycznia 2015, 21:54 
Jak Ci odeślą napisz co wymieniali jeśli dadzą taka informacje. Może wadliwa sama kość była.

#5   Tytuł: Re: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 9 stycznia 2015, 02:15 
fifi88 napisał(a):
A nie masz gwarancji ??? Bo tak chyba najprościej. Jak nie to spróbuj odczytać nand, i zaprogramować go z powrotem. Z tym że przed zaprogramowaniem sformatuj do go normalnie w windows na fat32 tylko daj normalne formatowanie a nie szybkie. Operacji odczytu i zapisu nandu dokonasz za pomocą j-runner albo auto gg, musisz mieć jeszcze przerobioną przejściówkę karty microSD, aha i nie na każdym czytniku kart będzie Ci program to widział.

Obrazek

A co Ci to da ?
To tak jakby ktoś miał uszkodzony bios kazał byś programatorem odczytać i zapisać ponownie. Jeśli przy aktualizacji nastąpił problem to pewnie dash się wysypał. Rozumiem że kolega nie ma kluczy więc pozostaje tylko gwarancja

#6   Tytuł: Re: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 9 stycznia 2015, 15:11 
Miałem taki przypadek podczas robienia RGH ze konsola dawała takie objawy jak kolega pisał, i format nandu pod windowsem, i wgranie go ponownie pomogło i konsola ożyła. Oczywiście jak jest gwarancja to lepiej odesłać niż się bawić i ewentualnie samemu ponosić koszty

#7   Tytuł: Re: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 10 czerwca 2015, 11:10 
Coż zapomniałem o otwartym temacie :)

Po reklamacji odpowiedzi z serwisu e...agd jeszcze raz przeanalizowali moją reklamację uznając ją za zasadną :frustry:

Konsola wróciła :wymieniona cała sztuka lecz na używkę : szt. za szt. :lol:

Podejrzewam przegrzanie (b. szybko?!) lub błąd softu.

Dalej dzieci używają....

Tytuł: Re: Re: Xbox 360 E - Brak obrazu, tylko zielona dioda, wentylator na maksa
PostNapisane: 10 czerwca 2015, 11:10 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]